Злочин Кремля

Британія закликала Росію визнати відповідальність за збиття “Боїнга” рейсу MH17

Чотири роки тому, 17 липня 2014-го, над окупованою частиною Донбасу було збито літак малазійських авіаліній рейсу MH17. Загинуло 298 людей, які перебували на борту. Більшість із жертв – 196 осіб – були громадянами Австралії. Загалом же серед загиблих були громадяни 18 країн світу.
Незважаючи на те, що російська влада чотири роки заперечує свою відповідальність за цей злочин, правда все одно стала відомою. Міжнародні незалежні розслідувачі вже неодноразово заявляли, що літак було збито зенітно-ракетним комлексом “Бук” із 53-ої бригади протиповітряних військ (ППО) РФ. Постійним місцем дислокації цієї бригади є місто Курськ. Існує цілий масив доказів переміщення цього “Буку” з РФ в Україну влітку 2014-го.
Офіційна Спільна слідча група (до складу якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України) також вже підтвердила ці висновки. У травні цього року Спільна слідча група представила додаткові докази російського походження “Буку”, який збив рейс MH17. Тоді керівник федеральної поліції Австралії Дженіфер Хурст розповіла, що літак був збитий ракетою серії 9М38. Частину ракети, де був розміщений двигун, знайшли на території України у вересні 2016 року. “На оболонці був знайдений номер, який вказує на код виробника – підприємство розташоване в Московській області, рік виробництва – 1986, також вказаний серійний номер ракети”, – заявляла Дженіфер Хурст, інформувала Європейська правда.
Зрозуміло, що притягти безпосередніх виконавців цього злочину, російських військовослужбовців, буде вкрай складно. Невідомо навіть, чи всі вони ще залишаються жививми. Розуміємо, що російська система добре вміє приховувати докази. Ще складніше буде притягти до відповідальності головних відповідальних осіб за цей злочин – вище російське віськове керівництво і президента РФ Путіна як верховного головнокомандувача російської армії. А накази переміщувати війська і зброю, зокрема засоби ППО, в Україну хтось же віддавав…
І важливо, щоб світ не забував про цей злочин, навіть незважаючи на усю складність притягнення до відповідальності винуватців збиття рейсу MH17. Тут зазначимо, що Нідерланди та Австралія вже заявляли про те, що Росія має визнати свою відповідальність і співпрацювати з офіційним слідством. Цього тижня подібна заява пролунала і від британської влади.
“Завдяки старанній роботі Спільної слідчої групи впродовж останніх чотирьох років ми тепер знаємо, що рейс MH17 було збито ракетою з російської зенітно-ракетної установки “Бук”, яка належала 53-ій зенітно-ракетній бригаді російської армії і була запущена з території, що контролюється підтримуваними Росією бойовиками на сході України. Це ще один приклад зневаги Російської Федерації до людського життя та до міжнародної правової системи, і Росія має відповісти за свої дії. Сполучене Королівство повністю підтримує Австралію та Нідерланди у їхньому заклику до Російської Федерації визнати відповідальність на рівні держави та повністю взаємодіяти з ними у їхніх зусиллях з метою забезпечення правосуддя для жертв цієї трагедії. Сполучене Королівство повністю підтримуватиме роботу Спільної слідчої групи та закликає Російську Федерацію повністю взаємодіяти зі слідством і надавати будь-яку допомогу, про яку проситиме слідство у відповідності до резолюції 2166 Ради безпеки ООН. Вкрай важливо, щоб це розслідування закінчилося судом, і винні були притягнуті до відповідальності за цей жахливий злочин”, – йдеться у заяві державного секретаря у закордонних справах і справах Співдружності Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Джеремі Ханта, опублікованій на офіційному сайті британського уряду.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7847 / 1.56MB / SQL:{query_count}