Тимошенко пригрозила Президентові

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що не підтримає на наступних президентських виборах Віктора Ющенка. Зробити таке зізнання леді Ю спонукали дії чинного Президента, який "репресує команду прем'єр-міністра".

uu.jpg 

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що не підтримає на наступних президентських виборах Віктора Ющенка. Зробити таке зізнання леді Ю спонукали дії чинного Президента, який "репресує команду прем'єр-міністра".

Про це пані Тимошенко повідомила в інтерв'ю журналу "Російський Newsweek": "Ме­не дуже дивує, що той демократичний Президент, якого весь народ, уся наша демократична команда, зокрема і я, фактично на руках внесли на цю посаду, сьогодні порушує проти нас кримінальні справи... Він фактично репресує всю команду! Репресує за те, що ми почали реальну боротьбу проти корупції! Мені боляче, що так чинить Президент".

Разом з тим вона зазначає, що у стосунках Президента і прем'єра не все так погано, і в будь-якому випадку сторони шукатимуть спільні точки дотику та компроміси. Як відомо, ціна цього питання - єдність парламентської коаліції.

"Ми будемо намагатися зберегти демократичну коаліцію, тому що сьогодні альтернативи нема", - наголосила Юлія Тимошенко. Втім на запитання, чи означають ці слова, що Тимошенко все-таки підтримає Віктора Ющенка на виборах, вона однозначно відповіла: "Ні. Я б так не трактувала мої слова".  

Вона також нагадала позитивне голосування фракції БЮТ у парламенті за президентський закон про Кабмін, який надає повноваження Секретаріату Президента і РНБО.

"Так зник останній докір, який Президент кидав у наш бік. Але почали тягати на допити в прокуратуру чиновників, представників казначейства, членів уряду, зокрема і керівників ФДМ, що не стали на корупційні рейки. Цих людей і їхні родини просто замучили за дорученням Президента", - додала вона.

Зважаючи на такі обставини, політики, а передусім Віктор Ющенко, який  має амбіції вдруге очолити державу, змушений буде шукати компроміс із Юлією Тимошенко. Можна припустити, що період холодної війни між відомствами на Банковій та Грушевського мине, натомість знову почнуться обійми, поцілунки та підписання дружніх декларацій. 

Суб'єктивний Погляд

Дмитро Видрін, політолог, керівник Європейського інституту інтеграції та розвитку

Гадаю, що Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко не домовляться. Між цими людьми немає нічого спільного. Вони мають різну ідеологію, вони також різні за темпераментом, вони відрізняються за своїм бізнес-досвідом. Вони живуть різним політичним, особистим життям, читають різні книги, дивляться різні фільми. Президент матиме розумного, підступного, гідного конкурента на виборах, з яким буде дуже важко конкурувати.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8736 / 1.55MB / SQL:{query_count}