“Це комуністичний промосковський шабаш...”

Василь Павлюк, депутат Львівської міської ради, керівник фракції ВО "Свобода", про звільнення міністра закордонних справ, скасування виборів у Тернополі і загрозу українській державності

Василь Павлюк, депутат Львівської міської ради, керівник фракції ВО "Свобода", про звільнення міністра закордонних справ, скасування виборів у Тернополі і загрозу українській державності

pavluk.jpg

Останні події у державі засвідчили гостру нестачу національно-патріотичних сил в українському парламенті. Тим часом, хоч і без представництва у найвищому законодавчому органі, ці сили вперто борються за те, щоб Україна й далі залишалася незалежною, а її громадяни не поступилися перед збайдужілою до їхніх проблем владою. Василь Павлюк, лідер фракції ВО "Свобода" у Львівській міській раді, розповів "Пошті" про перебіг подій навколо скасування перевиборів до Тернопільської обласної ради і назагал про своє бачення ситуації в державі . 

- Минулого тижня Верховна Рада звільнила міністра закордонних справ Володимира Огризка. Багато політиків вважають це політичною розправою. Як Ви вважаєте, чи дійсно це так?

- Те, що ми сьогодні спосте­рігаємо в Україні та у парламенті, можна назвати конституційним переворотом і виконанням замовлення іншої держави, яка ніяк не може змиритись з тим, що Україна є незалежною.  Якихось два тижні тому представники Партії регіонів категорично заявляли, що не голосуватимуть за скасування перевиборів до Тернопільської обласної ради. Але  ми побачили зовсім протилежні   дії у ситуації, коли   їм потрібно було усунути міністра закордонних справ, українського патріота пана Огризка,  який на своїй посаді утверджував Україну як незалежну і самостійну державу. Те, що він вказав послові РФ Черномирдіну, як іноземний дипломат має  поводитись в іншій країні, не сподобалося Кремлю, промосковським силам. І на догоду їм БЮТ і Партія регіонів з комуністами дружно голосують, аби відправити у відставку українського міністра.

- Ви бачите взаємозв'язок між звільненням Володимира Огризка і скасуванням виборів у Тернополі?

- Так, це один сценарій, прокремлівський. Тимошенко зрозуміла, що для неї, її політичної сили настає крах, адже  Терно­пільщина - один із базових ре­гіонів Галичини і Західної України для тих політичних сил, які називають себе національно-демократичними. Лідер БЮТ зрозуміла, що вона у цьому регіоні дуже серйозно втрачає під­тримку виборців. За останніми соціологічними даними, ВО "Свобода" набирає на виборах до Тернопільської облради майже 40%, а БЮТ недотягує й до 20%. Тому зрозуміло, що, маючи такий низький рейтинг, вона на президентські вибори вже може не йти. Так народ оцінив її три­річну діяльність на посаді пре­м'єр-міністра.

Один з аргументів БЮТу на користь скасування перевиборів - "хвилювання"  за кошти, які краще віддати людям у складний економічний період. Але  ж це нонсенс - адже  Верховна Рада призначає у той же час перевибори орієнтовно ще у 84 містах і селищах України.  То що, там кошти бідним не роздаватимуть, а перевибори треба скасувати лише в Тернополі? Це подвійна мораль, подвійні політичні стандарти!  

- Події із штурмом "Нафтобазу" - це продовження протистояння прем'єра і Президента?

- Саме так. Події навколо НАК "Нафтогаз", коли там відмовилися надати оригінал газової угоди, яскраво свідчать про це. Працівники СБУ змушені були штурмом брати будівлю, аби взяти цю угоду. І  блискавично депутати БЮТ кинулися захищати "Нафтогаз". Про що це свідчить? Про те, що Юлія Тимошенко і БЮТ мають  свою частку у газовій угоді і годуються з цієї частки. І це ще раз доводить, що це промосковська сила, як і Партія регіонів та комуністи. Це все проекти Кремля. Це те, про що ВО "Свобода" говорила ще три року тому. Юлія Володимирівна була заслана у демократичний табір, де з неї зробили  мученицю. Наші юристи заявляли, що коли її звільняли з тюрми, то тоді у Кримінальному кодексі навіть не було відповідної статті, згідно з якою її звільнили. Або ще один приклад - усі пам'ятають, коли Віктор Ющенко мав їхати у Париж на засідання Єврокомісії для обговорення питання скасування віз для в'їзду до Європи для укра­їнських громадян. За тиждень до поїздки Президента Юлія Тимошенко вчиняє скандал, що їй не дають працювати. Коли Віктор Ющенко поїхав у Париж, там йому сказали: спершу наведіть порядок у своїй державі і лише після цього можна буде скасувати візи.  Всім зрозуміло, що Москві не вигідно, аби українці мали безвізовий в'їзд до Європи. Це  означало б, що ми однією ногою вже в Євросоюзі.

- Яка загроза для України таких дій названих Вами політичних сил?   

- Є велика загроза, яка йде з Москви. Бо там хочуть ліквідувати нашу державність. Це ліквідація місцевого самоврядування, народовладдя. Вони хочуть перейти на той самий стиль управління, що й у Росії - коли всім управляє батюшка-цар. Скасування виборів у Тернополі є ліквідацією самоврядування і першим кроком до тоталітарного режиму. Якщо сьогодні Юлія Тимошенко і Партія регіонів дозволили собі порушити Конституцію, у якій чітко сказано, що Верховна Рада не має права зупиняти вибори, то завтра вони можуть, маючи у парламенті більшість, провести конститу­ційний переворот і змінити все, що забажають. Вони прийдуть до того, що будуть вічно при владі, зможуть скасовувати будь-які вибори - і до Верховної Ради, і вибори Президента. Це втрата демократії.

- ВО "Свобода" буде оскаржувати скасування виборів у Тернополі?

- Ми вже подали позовну заяву до суду. У неділю провели велике віче у Тернополі і закликали усіх українців не ставати на коліна і не допускати наруги над собою, а виходити на вулиці і захищати себе і свої права, згідно з Конституцією України. Втративши сьогодні право на голос, завтра ми втратимо свою волю. І тоді ми  знову станемо рабами Москви. Це дуже небезпечно і таким діям треба дати відсіч.

- Події у парламенті зі звіль­ненням міністра закордонних справ позначилися на місцевому рівні. Зокрема, міжфрак­ційне об'єднання "Наша Україна" в обласній раді вийшло з коаліційної угоди з фракцією БЮТ. Кажуть, що тепер буде створено нову більшість за участю фракції ВО "Свобода".

- Краще пізно, ніж ніколи. У блоці НУ-НС є дуже багато порядних людей, патріотів, до яких ми ставимося з повагою. Упродовж останніх років ними маніпулювали і це було справжнє політичне заробітчанство. Сьогодні представники НУ-НС, можливо, зрозуміють, що зі "Свободою" та іншими патріотичними силами можна збудувати Україну.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8069 / 1.61MB / SQL:{query_count}