Партнерство заради виборів

Політичні сили Президента і міського голови Києва домовились про об’єднання. Це не тільки спільний похід на вибори, але і функціонування в одному партійному проекті

фото: president.gov.ua
У п’ятницю, 28 серпня, у Києві відбувся об’єднавчий з’їзд партії “Блок Петра Порошенка” і УДАР Віталія Кличка. На з’їзді проголосували за злиття політичних сил під брендом “БПП-Солідарність”. Також на зустрічі був присутній і глава держави Петро Порошенко.
Головою об’єднаної політсили став Віталій Кличко. З ініціативою обрати Кличка виступив поперед­ній голова президентської партії Юрій Луценко. У своєму виступі Луценко заявив, що об’єднання з УДАРом – це початок згуртування правоцентристських сил України. До консолідації він закликав й інші партії.
Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що БПП з УДАРом погодили поділити списки у пропорції 70% на 30%, причому у деяких містах, зокрема у Львові і Києві ця пропорція становитиме один до одного. Передача більш ніж третини місць політсилі Віталія Кличка пояснюється тим, що у “Солідарності”, незважаючи на більший електоральний рейтинг, слабкий кадровий потенціал і погано розвинена партійна інфраструктура, тому незважаючи на те, що саме УДАР влився до БПП, об’єднана політсила користуватиметься матеріально-технічною і особовою базою партії Кличка.

“Народний фронт” на вибори… не піде

Не до кінця є зрозумілою перспективa політичної сили прем’єра Яценюка. У ЗМІ обговорювалась перспектива об’єднання або ж спільного походу на вибори “Народного фронту” з “Солідарністю”. Однак в п’ятницю Яценюк заявив ЗМІ, що його партія не висуватиме своїх кандидатів на місцевих виборах. Також він привітав “Солідарність” і УДАР зі злиттям і зазначив, що демократичні сили повин­цні об’єднуватися перед місцевими виборами.
Раніше заступник голови фракції БПП у парламенті Ігор Кононенко заявляв пресі, що президентська партія готова піти на місцеві вибори з окремими представниками “Народного фронту”. Скоріш за все така ситуація буде мати місце. “Солідарність” може підтримувати окремих вихідців чи навіть членів “Фронту” на майбутніх виборах в обмін на їхню лояльність. Схоже, що партійний бренд “Народного фронту” буде чекати кращих часів.

Тарас Березовець, політтехнолог, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу “Berta Communications”:
– Метою такого об’єднання стало підтвердження партнерських стосунків між УДАРом і Петром Порошенком. Україна знає чимало історій створення “партій влади”. Так, була свого часу партія “ЗаЄдУ”, і “Наша Україна”. Вони пережили достатньо складну історію. Звичайно, ризики існують і для новоствореного об’єднання, це може і призвести до падіння рейтингів. Поки все тримається на стрижні підтримки Петра Порошенка і його партії, тому що виборець довіряє цій політичній силі. Відповідно під цією парасолькою і УДАР, і дехто з “Народного фронту” зможуть почуватись більш-менш комфортно. Чи буде мати це об’єднання якісь позитивні наслідки – це ми побачимо вже на місцевих виборах, тому що не скрізь картина буде веселковою, скажімо відверто. Серйозні проблеми з рейтингом у БПП у Західній Україні зокрема. Поки що їхнє основне джерело підтримки – Південна і Центральна Україна, там ситуацію вони тримають. Насправді, два місяці – це дуже довгий час, тому ситуація може мінятися в кращий чи гірший бік. Поки що бачимо по досягненню реструктуризації зовнішніх зобов’язань України, списана частина боргу, це певна перемога влади. Якщо будуть позитивні ще такі новини, то ситуація для цієї партії влади не буде критично поганою. Але я думаю, що основні випробування для них ще попереду. Щодо “Народного фронту”. Виборець поклав відповідальність на реформи виключно на партію прем’єр-міністра. Це призвело до падіння її рейтингів, тому самостійно йти на вибори їй сенсу немає.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7761 / 1.56MB / SQL:{query_count}