Час зустрічі змінити не можна

Верховна Рада збереться на сесію в останній день літа. Розглядати є що – в першу чергу зміни до Конституції

фото: rada.gov.ua
Спікер парламенту Володимир Гройсман підписав розпорядження щодо скликання пленарного засідання парламенту на 31 серпня.
Президент Петро Порошенко сподівається, що Верховна Рада не зволікатиме із розглядом змін до Конституції щодо децентралізації та підтримає їх на цій сесії. “Думаю, що ключову увагу на позачерговій сесії буде приділено реформі щодо децентралізації – передачі повноважень територіальним громадам та скорочення відстані між людиною та владою. Маємо збільшити вплив громади на владу”, – наводить слова Порошенка його офіційний сайт.
Однак децентралізація – це лише одна сторона медалі. Як повідомляла раніше “Пошта”, перший етап децентралізаційної реформи, звернення до Конституційного Cуду, проходив з низкою проблем.
Процес ухвалення звернення до КС ознаменувався гарячими дискусіями в парламенті, які стосувались так званого особливого статусу окремих районів Луганської і Донецької областей, які наразі контролюються бойовиками. Коаліція у голосуванні розкололася, і багато експертів вже встигли висловити твердження, що це стало “початком кінця” існування коаліції.
Тим не менше після висновку КС Верховна Рада отримала право на наступній сесії приймати зміни до Конституції. Однак чи будуть вони ухвалені – наразі невідомо. За направлення звернення до Конституційного Cуду голосувало лише 288 нардепів, водночас для зміни Основного Закону потрібно 2/3 голосів від номінального складу парламенту – тобто 300 голосів за. Категорично проти даного рішення виступили дві коаліційні фракції – “Самопоміч” і Радикальна партія Ляшка. Без їхніх голосів коаліції буде проблематично ухвалити зміни до Конституції, навіть заручившись підтримкою опозиційних груп.
Ситуація кардинально не помінялась. “Радикальна партія” і “Самопоміч” відмовляються голосувати за цей проект. Чи знайшов Порошенко голоси в парламенті за дане рішення – наразі невідомо. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8470 / 1.53MB / SQL:{query_count}