Децентралізація “в законі”

Проект змін до Основного закону пройшов експертизу Конституційного Cуду

фото: spu.pl.ua
Конституційний Cуд у п’ятницю, 31 липня, виніс рішення щодо Проекту змін до Основного закону України в частині децентралізації влади. “Суд дійшов висновку: визнати проект про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Висновки Суду є остаточними і оскарженню не підлягають”, – йдеться у висновку суду, який представив громадськості виконуючий обв’язки голови Конституційного Cуду Василь Бринцев.
Нагадаємо, проект змін до Основного закону подав у Верховну Раду Президент України Петро Порошенко, після чого він був направлений у Конституційний Cуд для аналізу і надання виснов­ку щодо його законності. Процес ухвалення звернення до КС ознаменувався гарячими дискусіями в парламенті, які стосувались так званого особливого статусу окремих районів Луганської і Донецької областей, які наразі контролюються бойовиками. Коаліція у голосуванні розкололася, і багато експертів вже встигли висловити твердження, що це стало “початком кінця” існування коаліції.
Тим не менше після висновку КС Верховна Рада отримала право на наступній сесії приймати зміни до Конституції. Однак чи будуть вони ухвалені – наразі невідомо. “За” направлення звернення до Конституційного Cуду голосувало лише 288 нардепів, водночас для зміни Основного закону потрібно 2/3 голосів від номінального складу парламенту – тобто 300 голосів “за”. Категорично проти даного рішення виступили дві коаліційні фракції – “Самопоміч” і Радикальна партія Ляшка. Без їхніх голосів коаліції буде проб­лематично ухвалити зміни до Конституції, навіть заручившись підтримкою опозиційних груп. 
Скоріш за все, розглядати цей проект у парламенті депутати будуть наприкінці серпня – на початку вересня. “Я переконаний, що ще до початку вересня, в серпні, ми зберемося на сесію. Швидше за все, це буде одразу після Дня Незалежності, між 24 і 28 серпня. Ми зберемося на сесію і зможемо проголосувати у першому читанні за зміни до Конституції для того, щоб у вересні ми могли завершити процес внесення змін до Oсновного закону”, – зазначив в інтерв’ю “5 каналу” в четвер, ще до оприлюднення вердикту КС, перший віце-спікер Андрій Парубій. В той же час, голова парламенту Володимир Гройсман у своєму Facebook висловив сподівання, що Рада розгляне децентралізацію на початку вересня.
Скоріш за все, протягом цього часу Президент і його прихильники шукатимуть y парламенті необхідну кількість голосів для зміни Конституції. Чи призведе цей процес до руйнування коаліції – побачимо. Поки відомо лише одне: переговори щодо змін до Основного закону в частині децентралізації будуть непростими і навряд чи продуктивними. 
Нагадаємо, що зміни до Конституції в частині децентралізації – не єдині в порядку денному. Найближчим часом також очікується обговорення змін до Основного закону в частині організації і реалізації судової влади.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8232 / 1.55MB / SQL:{query_count}