Партійна дисципліна чи переслідування інакомислячих?

“Самопоміч” вирішила “покарати” двох своїх депутатів через “неправильне” голосування щодо конституційних змін

Фракція “Самопоміч” заявила про відкликання Ганни Гопко з посади голови парламентського комітету у закордонних справах через голосування за запропонований Президентом проект змін до Конституції. 
“Впродовж двох днів у нас відбувалися закриті засідання фракції, де обговорювалось це голосування, були дуже важкі дискусії. Фракція прийняла рішення попередити Ганну Гопко про те, що вона зробила неправильно, і відкликати її з посади керівника комітету у закордонних справах”, – заявив журналістам керівник фракції Олег Березюк.
Ганна Гопко – єдина з фракції “Самопоміч”, яка проголосувала за направлення проекту змін до Основного закону в Конституційний Суд. Сама партія вирішила виступити проти нього, оскільки вважає, що дані зміни можуть загрожувати суверенітету України і сприяти утвердженню диктатури.
За депутатку заступились її колеги, які входять до міжфракційного об’єднання “єврооптимісти”. 
“Особисто я вважаю, що Гопко вчинила як відповідальний політик, особливо з огляду на те, що очолює комітет та знає з перших вуст від європейських дипломатів, наскільки важливим для посилення проукраїнської позиції ЄС таке голосування”, – написав у своєму Facebook нардеп Сергій Лещенко від БПП. Також депутат опублікував заяву, в якій засуджується рішення керівництва фракції і наголошується на тому, що цінність вільного та усвідомленого голосування у Верховній Раді є основоположним принципом здійснення депутатом своїх повноважень. Під відповідним документом підписались, зокрема, Дмитро Добродомов, Світлана Заліщук, Ігор Луценко, Мустафа Найєм, Олександр Черненко і Оксана Юринець. Окрім того, в мережі розгорнулась кампанія підтримки Гопко, яка має на меті підтримати депутатку. Нардеп Ігор Гузь від “Народного фронту”, який є заступником Гопко у вищезгаданому комітеті, зазначав у коментарі телеканалу “112 Україна”, що рішення про звільнення тієї чи іншої особи від посади, яку вона обіймає в парламенті, має залежати від ефективності її роботи, а не від “правильного” чи “неправильного” голосування. Роботу свого керівника він оцінив на дуже високому рівні.
Нагадаємо, що на виборах до парламенту саме Ганна Гопко очолювала виборчий список “Самопомочі”.
Однак цілком імовірно, що Гопко залишиться на посаді голови парламентського комітету у закордонних справах. На цю посаду Гопко призначав парламент і лише він має повноваження змістити її. Тому “Самопоміч” може лише підняти питання про відставку Гопко, однак за її звільнення ще повинна проголосувати Верховна Рада. 
Гопко – не єдина з “Самопомочі”, яка потрапила у немилість фракції. Вікторія Пташник утрималась при голосуванні за відповідне рішення Ради, внаслідок чого фракція вирішила відкликати її з Конституційної комісії. Про це нардеп повідомила у своєму Facebook. Спершу вона зазначила, що про рішення фракції вона дізналась від Гопко, а сама фракція її попередила вже після того, як вона опублікувала цю інформацію. “Хочу професійно працювати, а не брати участь у “перфомансах” під час засідань ВРУ”, – зазначила Пташник.
Ситуація з двома депутатками від “Самопомочі” – не тільки питання партійної дисципліни, але і особистої відповідальності політиків. Не заперечуючи важливість внутрішньопартійної дисципліни, таке емоційне рішення фракції є дещо дивним.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7952 / 1.55MB / SQL:{query_count}