Покарання кнопкодавів

Парламент хоче запровадити відповідальність за неперсональне голосування депутатів

фото: most.ks.ua
Порушники правила особистого голосування не зможуть займати керівні посади в парламентських комітетах і не допускатимуться до сесійної зали ВР.
Під час засідання Верховної Ради у середу депутати проголосували за проект змін до законодавства, що передбачає встановлення відповідальності за кнопкодавство. Документ отримав у першому читанні 258 голосів народних депутатів, повідомляє ЛігаБізнесІнформ.
За встановлений факт неперсонального голосування депутата пропонують позбавляти права відвіду­вати десять пленарних засідань парламенту. За кожне повторне порушення – нардепа не пускатимуть на 20 засідань. При цьому за пропущенні дні депутат не отримуватиме зарплати і на цей період йому також заборонять їздити у відрядження за рахунок державного бюджету.
Кожного кнопкодава “популяризуватимуть” через газету “Голос України”. У ній публікуватимуть фотографії порушників, їх імена, інформацію про політичну приналежність та місце обрання (округ чи номер у списку партії).
Також законопроект передбачає, що депутати, які порушили вимогу персонального голосування, втрачають право бути обраними на керівні посади у парламентських комітетах, а фракція чи група, яку представляє такий депутат, втрачає свою квоту у розподілі місць.
Зазначимо, що рух “Чесно”, який відслідковує інформацію про всіх кнопкодавів цього скликання, вже “впіймав” 28 депутатів, які порушили право персонального голосування. Рекордсменом серед них є член парламентської групи “Відродження” Віталій Хомутиннік, який, за інформацією руху “Чесно”, “кнопкодавив” аж чотири рази.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8017 / 1.53MB / SQL:{query_count}