Готуйте пальчики

З кінця червня 2015-го зміняться правила отримання шенгенських віз для українців

Від 23 червня в країнах Східного партнерства діятиме візова інформсистема, відповідно до якої для отримання візи необхідно буде здавати відбитки пальців і цифрове фото.
При першому зверненні за візою заявник зобов’язаний особисто з’явитися в консульство для здачі відбитків пальців. Від цієї процедури звільняються діти до 12 років, особи, в яких зняти відбитки пальців фізично неможливо, монархи, керівники держав зі своїми дружинами та члени офіційних делегацій при дипломатичних поїздках.
Біометричні дані заявників зберігатимуться у візовій інформаційній системі (ВІС) упродовж 59 місяців і використовуватимуться при обробці всіх наступних звернень. Після 59 місяців для отримання візи необхідно буде знову надавати біометричні дані.
ВІС почне діяти не лише в Україні, а й в інших країнах Східного партнерства – Азербайджані, Вірменії, Білорусії, Грузії та Молдові. Це централізована база даних, що використовується для обміну інформацією про короткострокові візи в країнах Шенгенської угоди. Окрім відбитків усіх пальців обох рук та цифрового фото туди вноситимуть інформацію про ім’я, громадянство, місце проживання, рід занять, номер паспорта, тип візи, місце призначення і тривалість передбачуваної поїздки, а також про кордон країни Шенгену, яку заявник планує перетинати у першу чергу.
Європейські дипломати уточнюють, що вся ця інформація, зокрема й відбитки пальців, не використовуватиметься для виявлення кримінального минулого заявника – доступу до цієї бази даних не буде навіть у Інтерполу. “Ми не маємо доступу до системи дактилоскопії країни перебування. Мета взяття відбитків не виявлення кримінального минулого людини, а його ідентифікація при перетині кордону”, – заявив консул посольства Литви в Білорусі Угніус Лабутіс, повідомляє ЛігаБізнесІнформ.
Зазначимо, що всі візи, видані до 23 червня, залишатимуться дійсними до закінчення терміну їх дії.


Шість країн ЄС досі не взялися за ратифікацію Угоди про асоціацію. Ратифікували цей документ досі 18 країн-членів Євросоюзу, повідомляє nv.ua.
Станом на 26 квітня, процес ратифікації навіть не розпочався в Австрії, Греції, Італії, Кіпрі, Словенії та Франції. Ще чотири країни ЄС ратифікували Угоду лише на рівні однієї з палат парламенту (Бельгія, Нідерланди, Німеччина та Чехія). Угодою, до речі, передбачено, що вона набуває чинності у перший день другого місяця, що йде за датою здачі на збереження останньої ратифікаційної грамоти. 
Після 17 саміту Україна-ЄС президент Єврокомісії Жак-Клод Юнкер запевнив, що Угода набуде чинності на початку 2016 року.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8656 / 1.55MB / SQL:{query_count}