Чорний список чиновників

Люстраційний комітет запустив реєстр осіб, які підлягають люстрації

зображення: lku.org.ua
Наразі до реєстру внесено інформацію про 906 осіб, однак активісти запевняють, що список поповнюватиметься новими іменами кожного дня.
“Люстрацію в Україні можуть провести винятково громадяни за допомогою медіа та власної активності. Очищення влади не проведуть посадові особи, оскільки вони самі дотичні до клептократичної машини, від якої нам і необхідно очистити державу”, – заявив голова Громадського люстраційного комітету Єгор Соболєв.
У списку зокрема фігурують президент-втікач Віктор Янукович, екс-премє’р Микола Азаров та члени його уряду. Критерії внесення до реєстру прості: 1) це чиновники, які займали свої посади у період дії режиму Януковича; 2) ті, що працювали на ключових посадах у дні Майдану.
“Активісти Громадського люстраційного комітету в ручному режимі перевірили тисячі біографій чиновників і відправили сотні запитів у державні органи. Для внесення в реєстр ми використовуємо винятково офіційну інформацію: офіційні біографії, накази про призначенння і звільнення, відповіді на офіційні запити держорганів. 
Наш реєстр також включає людей, які не займають держпосад, але щодо них застосовується заборона працювати на державній службі впродовж 10 років”, – розповіла керівник інформаційного відділу Люстраційного комітету Олександра Дрік.
У реєстрі можна “посортувати” кандидатів на люстрацію за гілками влади та областями, в яких вони працюють. Найбільше у списку осіб, які працюють у правоохоронних органах (201), службах безпеки та зовнішньої розвідки (172), а також у прокуратурі (114). Є тут і чиновники із НБУ, Антимонопольного комітету та Фонду держмайна. 
Що ж до регіонального розподілу, то рекордсменом з кількості посадовців, яких мають люструвати, є Київ (225). Житомирська (69), Тернопільська (53) та Львівська (49) області.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7891 / 1.53MB / SQL:{query_count}