Вчимося воювати

На Яворівському полігоні американські десантники почали тренувати українських нацгвардійців

фото: прес-служба Президента України
На Львівщині в Міжнародному центрі миротворчості і безпеки Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (с. Старичі Яворівського району) офіційно стартували українсько-американські військові навчання “Фіарлес Гардіан – 2015”.
Їх відкрив Президент Петро Порошенко, який зауважив, що навчання такого масштабу проводять в Україні вперше.
“Обставини, за яких вони відбуваються, унікальні. На східному кордоні України – повномасштабна агресія з боку іноземної держави, яка розв’язала проти України багатопланову різнорівневу гібридну війну… Символічно, що саме в рік 70-річчя перемоги антигітлерівської коаліції над нацизмом через Україну знову проліг рубіж цивілізаційної битви, в якій вирішується, якою бути Європі, яким бути світу. Це війна не лише за незалежність України, а війна за свободу і демократію Європи і світу, війна, в якій вирішується питання, чи діятимуть у світі норми міжнародного права, чи будуть цілісними і недоторканними кордони, чи можна безкарно застосовувати силу лише тому, що в тебе чешуться руки”, – заявив Порошенко на Яворівському полігоні.
фото: прес-служба Президента України
Тут зазначимо, що ще минулого тижня, одразу після прибуття в Україну американських десантників, російське МЗС висловило занепокоєння. Там це назвали першим кроком до постачання в Україну сучасного озброєння. 
Інструкторами для українських бійців будуть 290 десантників із 173-ої повітряно-десантної бригади армії США. В навчаннях візьме участь і найновіша американська техніка, про що повідомив Порошенко. “Міжнародний центр миротворчості і безпеки після спільних українсько-американських навчань стане базою для підготовки військових інструкторів. Місію з підготовки мобілізованих візьмуть на себе інші навчальні центри України”, – сказав глава держави.
фото: прес-служба Президента України
З нашої сторони в навчаннях візьмуть участь, зокрема, 900 бійців Нац­гвардії. Вони тренуватимуться у три етапи по вісім тижнів – три потоки по 300 нацгвардійців. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який теж був на відкритті “Фіарлес Гардіан – 2015”. 
“Спецназ США має досвід, здобутий під час операцій у всьому світі, і ми хочемо його перейняти. Найголовніше, що будуть відпрацьовувати учасники навчань, – зв’язок і взаємодію між собою, тому що війни виграє вміння, а не зброя!” – наголосив Аваков.
Водночас Президент Петро Порошенко зауважив, що не лише американці братимуть участь у навчаннях українських бійців. Також допомагати в цьому будуть військові з Канади, Британії та Польщі. Варто зазначити, що британські інструктори вже навчають українських солдатів у Миколаєві. Канадці мають прибути на початку літа і розміститись у Яворові.
фото: прес-служба Президента України
Спілкуючись із журналістами, Порошенко заявив, що західні партнери нині значно більше довіряють українській армії. З його слів, за рік вдалося значно зменшити корупцію у війську, а також очистити ЗСУ від агентів ФСБ.
На Яворівському полігоні Президент вручив ордери на отримання житла та ключі від нових квартир військовим, які були поранені або відзначилися під час АТО. 
Загалом же візит гаранта на Львівщину видався доволі дивним. У останній момент стало відомо, що він лише відкриватиме навчання на Яворівському полігоні і не завітає до самого Львова, хоча раніше це начебто було в його планах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8537 / 1.56MB / SQL:{query_count}