Зазіхнули на “святе”

Нардепи включили до порядку денного законопроект про скасування своєї та суддівської недоторканності – до розгляду не дійшло

фото: zn.ua
Учора, 15 січня, парламентарі зважились на включення до порядку денного першої сесії ВРУ VIII скликання президентського законопроекту “Про внесення змін до Конституції щодо недоторканності народних депутатів та суддів”. За це проголосувало 297 народних обранців. 
Але їм не вистачило політичної волі, щоби одразу проголосувати це питання в першому читанні… Незважаючи на запевнення спікера Володимира Гройсмана, в п’ятницю пленарне засідання закрили без розгляду ініціативи Петра Порошенка.
Нагадаємо, що для ухвалення змін до Конституції потрібне перше голосування 226 голосами, а також висновок Конституційного Суду, а після цього в другому читанні вже на наступній черговій сесії – голосування конституційної більшості (як мінімум 300 голосів).  
Зазначимо, що гарант тільки в п’ятницю зранку зареєстрував свою ініціативу у ВРУ. Вже під час обговорення у сесійній залі депутати від “Батьківщини”, Радикальної партії, “Опозиційного блоку” і “Свободи” наполягали на тому, що недоторканність треба зняти і з президента. Крім того, нардеп від “Народного фронту” Антон Геращенко в кулуарах Верховної Ради заявляв представникам ЗМІ, що разом зі скасуванням депутатської недоторканності повинен бути ухвалений закон про імпічмент президента.
Під час обговорення у сесійній залі депутати від “Батьківщини”, Радикальної партії, “Опозиційного блоку” і “Свободи” наполягали на тому, що недоторканність треба зняти і з президента
Видається, що така ініціатива Порошенка не надто втішила народних обранців. Відповідно до регламенту, щоп’ятниці парламент працює лише на ранковому засіданні. За продов­ження пленарного засідання 15 січня проголосувало лише 152 депутати. Тож парламентарі просто розійшлись, при цьому перша сесія ще не закрита. Проте, згідно з календарним планом, до 3 лютого, початку другої сесії, пленарні засідання не передбачені. 
“Сесія не закрита, сесія може бути в будь-який момент, коли її призначить голова Верховної Ради або 150 депутатів. Законопроект про недоторканність може розглядатися ще до 3 лютого”, – заявив лідер фракції “Самопоміч” Олег Березок, повідомляє УНІАН.
Формально нинішня коаліція має більш ніж 300 голосів, однак зрозуміло, що “союзникам” буде нелегко домовлятись – знадобляться компроміси. Чи погодиться Порошенко на скасування недоторканності президента та закон про імпічмент, побачимо найближчим часом.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8131 / 1.54MB / SQL:{query_count}