Кримінал за підкуп виборців

Парламент посилив відповідальність тих, хто надумає продати свій голос

фото: zn.ua
У вівторок, 14 жовтня, парламент вніс зміни до Кримінального кодексу, посиливши відповідальність за порушення виборчих прав громадян. За відповідний законопроект проголосували 233 депутати, повідомляє УНІАН.
Відтак підкуп виборців або учасників референдуму каратиметься штрафом від 100 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700-5100 гривень), виправними роботами або обмеженням волі до двох років. Така ж відповідальність чекає й на тих, хто проголосує більше одного разу.
Перешкоджання вільному волевиявленню каратимуть обмеженням чи позбавленням волі терміном до трьох років. У тих випадках, коли громадянам не лише перешкоджатимуть голосувати, а й при цьому погрожуватимуть чи нищитимуть майно, санкція за порушення збільшиться – обмеження волі від двох до п’яти років.
Несанкціоноване втручання в роботу бази даних Державного реєстру виборців “потягне” на позбавлення волі терміном від двох до чотирьох років із позбавленням права займати певні посади (або займатися певною діяльністю) у наступні 12-36 місяців.
Від початку виборчої кампанії МВС уже відкрило близько 50 кримінальних справ, пов’язаних із виборами до ВР
Значно більший термін чекає на тих, хто наважиться підробити виборчі документи (бюлетені або протоколи щодо підрахунку голосів). Санкція за таке порушення – позбавлення волі від трьох до семи років, а також втрата можливості займати певні посади у наступні два-три роки. Підкуп виборців, агітація гречкою може коштувати для ініціаторів таких підходів боротьби позбавленням волі на два – чотири роки (із позбавленням права обіймати певні посади терміном до трьох років).
Зазначимо, що від початку виборчої кампанії МВС уже відкрило близько 50 кримінальних справ, пов’язаних із виборами до ВР. Зокрема, за словами радника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, станом на 10 жовтня відкрито 11 кримінальних проваджень, що стосуються підкупу виборців.
Серед кандидатів, яких упіймали на підкупі, є немало “регіоналів”. “Підкуповують грошима, продуктами, безкоштовними окулярами, безкоштовним проїздом у маршрутках, комплектами постільної білизни”, – розповів Геращенко.
Власне, ключовою новелою прийнятого парламентом закону є згадка про відповідальність самих виборців. Очікується, що цей документ набуде чинності ще до кінця кампанії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7997 / 1.54MB / SQL:{query_count}