За два тижні до виборів

Дочасні парламентські вибори – 2014: що робити, якщо вас немає у списках виборців

Громадянська мережа ОПОРА підготувала поради для громадян України, аби вони точно бути впевненими в можливості проголосувати на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року. 
“Рекомендуємо якнайшвидше перевірити, чи є ви у списках виборців. У разі відсутності вашого прізвища у списку скористайтеся простими і дієвими порадами, що передбачені чинним законодавством”, – зазначає голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська. 
Порада №1. Перевірте себе у списку виборців.
 
збільшити
Це можна зробити:
1. За допомогою реєстрації на сайті Державного реєстру виборців і подання відповідного звернення через електронну систему. Відповідь має надійти на вашу електронну скриньку протягом кількох днів.
2. Відвідавши дільничну виборчу комісію (ДВК) за місцем вашої реєстрації і особисто звернувшись до членів ДВК, починаючи з 14 жовтня.
Порада №2. Якщо вас немає у виборчому списку або відомості про вас є неточними чи неповними, необхідно:
1. Написати заяву до ДВК або РВК.
Не пізніше ніж за 5 днів до дня виборів (до 20 жовтня 2014 року включно) необхідно подати заяву про включення вас до реєстру виборців до дільничної виборчої комісії (ДВК) або до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем вашої реєстрації.
Місце вашої реєстрації зазначене в паспорті, а найближчий відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації знайдете тут.
Приклад заяви для громадян, які проживають на території України, можна завантажити за цією адресою. Приклад заяви для громадян, які проживають за межами України, можна завантажити тут.
Заяву повинні розглянути протягом одного дня.
2. Подати позов до суду.
Якщо ви не скористалися можливістю подати заяву про включення себе до списку виборців або внесення до нього уточнень шляхом подання заяви до ДВК або відділу ведення Державного реєстру виборців, то не пізніше ніж за 2 дні до дня виборів (23 жовтня 2014 року включно) ви можете подати позов до місцевого загального суду в порядку адміністративного судочинства (ст. 173 Кодексу адміністративного судочинства України). При цьому судовий збір не сплачується.

інфографіка Громадянської мережі "ОПОРА"

       Довідка       
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. 
Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України з офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучиться більше 2000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 
ОПОРА системно інформуватиме суспільство про перебіг кампанії, дотримання чинного законодавства суб’єктами виборчого процесу, участь посадових осіб у перегонах, дотримання міжнародних стандартів організації виборів усіма зацікавленими сторонами. 
Масштабне громадське спостереження має на меті попередити порушення протягом передвиборчої кампанії та унеможливити зловживання під час підрахунку голосів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7805 / 1.56MB / SQL:{query_count}