Виборчий бюджет

На місцеві вибори наступного року знадобиться понад 1,2 мільярда гривень. Тим часом питання оновлення парламенту залишається відкритим

Вже наступного року українці обиратимуть собі нову місцеву владу. Нагадаємо, що чергові місцеві вибори в більшості регіонів нашої країни відбулись у 2010-ому, тому наступні чекаємо в останню неділю жовтня 2015-ого. 
Але й тут можуть виникнути питання. Адже нині не відомо, коли саме мають відбутися позачергові вибори до Верховної Ради. На їх проведенні наполягає Президент України Петро Порошенко. 
Він уже заявляв про необхідність позачергового волевиявлення на місцевому рівні. Насправді багато залежатиме від того, як найближчим часом у країні проходитиме конституційний процес, розпочатий гарантом, і чи швидко Донбас очистять від терористів, адже зміна Основного закону має потягнути за собою і адміністративну реформу (як обіцяє Президент, децентралізацію влади). Тому зрозуміло, що без проходження всіх цих етапів позачергові місцеві вибори не матимуть сенсу. Нині саме Донбас, як жоден інший регіон України, потребує зміни влади на місцях і свого представництва в парламенті.
Наразі ж у Центральній виборчій комісії порахували, скільки грошей потрібно буде витратити на чергові місцеві вибори саме з прицілом на жовтень наступного року. Тож ЦВК попросила уряд включити до Держбюджету 2015 року видатки на проведення чергових місцевих виборів на території всієї України, а саме 1 млрд 210 млн 300 тис. гривень.

Не хочуть чи не можуть?..

Щодо виборів до ВРУ, то ще раніше заступник голови ЦВК Андрій Магера припускав, що сума буде більшою за мільярд гривень, але точно підрахувати її нині важко. Президент уже заявляв, що хоче проведення виборів у жовтні цього року. 
Уряду в такому випадку довелося б терміново шукати грошей. Поки ЦВК лише затвердила витрати на проведення виборів народних депутатів України на 2015 рік у сумі 23 млн 675 тис. гривень, а на функціонування Державного реєстру виборців потрібно 18 млн гривень.
Маємо констатувати, що парламентські вибори в жовтні 2014-ого провести дуже важко, оскільки елементарно не вистачає часу. Нинішній парламент ще потрібно розпустити, чого нардепи не поспішають зробити. Навіть політичні партнери Порошенка, фракція УДАР, хоч і заявляють про необхідність такого кроку, але не розвалюють коаліції, а пропонують ВРУ саморозпуститись.
“Фракцією УДАР внесено проект постанови про саморозпуск парламенту. На мій погляд, усе-таки Верховній Раді варто би було ухвалити політичне рішення, оскільки парламент виконав свою політичну місію. Я переконаний, що реально змінити виборче законодавство можна після того, як відбудеться факт розпуску Верховної Ради України. Оптимальними термінами проведення дострокової виборчої кампанії до парламенту є кінець жовтня – початок листопада. Тобто Верховна Рада після консультацій має ухвалювати рішення зараз, щоб оголосити дострокові вибори і щоб був час змінити виборче законодавство. Часу нема. Суспільство хоче перевиборів, і народні депутати України повинні зрозуміти, що рішення треба приймати зараз”, – заявив цього тижня нардеп-”ударівець” Павло Розенко, повідомляють УНН.
Нагадаємо, що нардепи на початку серпня вирішили не закривати сесію і наступне пленарне засідання має відбутися 22 липня. Чи можна тоді очікувати голосування постанови за саморозпуск парламенту – невідомо. Павло Розенко заявляв, що начебто фракції “Батьківщина” і “Свобода” підтримують таке рішення, однак потрібно дочекатись демонстрації справжніх намірів народних обранців уже після повернення в сесійний зал.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8173 / 1.55MB / SQL:{query_count}