Звільнити українську льотчицю

Захоплена терористами Надія Савченко опинилася в російському СІЗО у Воронежі

Росія й далі порушує всі можливі норми міжнародного права. Резонансним стає випадок з українським пілотом Надією Савченко, яка добровольцем пішла боротись із терористами на Донбасі. 
В червні потрапила у полон до терористів, і тоді було оприлюднене відео з її допиту. Треба сказати, що допит цей вели російські журналісти разом із терористами. Але Савченко мужньо трималась під час нього.
Цього тижня з’ясувалося, що Надія перебуває в СІЗО у російському Воронежі. РФ обвинувачує її у вбивстві російських журналістів під Луганськом. Проте будь-які звинувачення є абсурдними у ситуації, коли російські диверсанти воюють в Україні і викрали українського військовослужбовця.
Слідчий комітет Росії цинічно заявив, що Надія Савченко потрапила на територію РФ як біженка. Але зрозуміло, що будь-яким поясненням північних сусідів не варто вірити. Президент Петро Порошенко доручив Генпрокуратурі та українському МЗС зайнятись звільненням української льотчиці. От тільки як це буде зроблено, поки не відомо.
“Відкрито викрадаючи громадян України на території нашої держави, російська влада не лише порушує всі можливі норми міжнародного права, а й уже переступає елементарні норми пристойності та моралі. Такі дії не залишаться без адекватної відповіді з боку України і міжнародної спільноти… Очікуємо від російської сторони заходів з метою безумовного звільнення Надії Савченко з-під варти та її повернення найближчим часом на батьківщину”, – так відреагувало на цей випадок МЗС.
Російська влада не лише порушує всі можливі норми міжнародного права, а й уже переступає елементарні норми пристойності та моралі. Такі дії не залишаться без адекватної відповіді з боку України і міжнародної спільноти
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що викрадення Савченко є наслідком змови терористів та російських спецслужб і що нині розглядають варіанти звернення в міжнародні судові інстанції як держави, так і родичів Надії. 
Своєю чергою Костянтин Єлисєєв, представник України при ЄС, закликав Єврокомісії та Європарламент “дати рішучу оцінку вказаним діям Москви, виявити принциповість в обстоюванні європейських цінностей і активно долучитися до заходів української сторони з метою негайного звільнення громадянки України”, про це повідомляє УНІАН. Крім того, Єлисєєв заявив, що ЄС повинен запровадити жорсткіші санкції щодо Росії. 
От тільки вже давно відомо, що Захід боїться розширювати свої санкції проти РФ, тому Україна в справі звільнення своїх громадян знову може залишитись віч-на-віч з ворогом.
Зазначимо, що суд над Надією Савченко розпочався учора. Її вирішили тримати під вартою як мінімум до 9 вересня. А напередодні російський адвокат української льотчиці повідомив, що її утримують в задовільних умовах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8336 / 1.55MB / SQL:{query_count}