Запізнілий крок

Кабмін лише цього тижня дозволив перекрити частину кордону з Росією

фото: yak-prosto.com
Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо припинення руху через деякі пункти пропуску на кордоні з Російською Федерацією. Це відбулось у четвер, 5 червня. 
Зокрема, припинений рух через такі пункти пропуску: Луганська область –  Довжанський, Червонопартизанськ, Червона Могила, Новоборовці, Краснодарський (пункт пропуску на суміжній території – Донецьк), Краснодарський (пункт пропуску на суміжній території – Нижній Швирьов), Північний; Донецька область – Маринівка. Також уряд доручив МЗС проінформувати російську сторону про ухвалене рішення.
Перед цим голова Державної прикордонної служби України Ігор Литвин заявив, що проникнення в країну загонів озброєних  терористів з Російської Федерації стало буденною проблемою прикордонників. “Прикордонна служба вжила всіх можливих заходів для захисту кордону України. Проте наші можливості обмежені через об’єктивні причини, аналіз яких пропоную провести пізніше. Зараз потрібно зробити все для захисту кордону нашої держави” – зазначив Литвин.
Своєю чергою і спікер Олександр Турчинов, який цього тижня ще виконував обов’язки президента і нарешті поїхав на схід, наголосив, що перекриття кордону допоможе антитерористичній операції. “Я переконаний, що локалізацію терористів буде значно прискорено”, – прокоментував він.
Звісно, у тому, що це рішення є правильним, сумнівів не виникає, але воно явно запізніле. Перекривати кордон потрібно було набагато раніше, що б дозволило зменшити кількість жертв. “Дивно, чому так повільно реагують. Чому два місяці тому у Верховного головнокомандувача Турчинова і у Литвина не виникало думок, що можуть бути проблеми з охороною кордону, а для цього потрібно вживати заходів. А для цього потрібно не просто, як казав Литвин на нарадах, щось доповідати – потрібно домагатися того, щоб завдання, яке може бути покладене, завтра було виконане.
Дивно, чому так повільно реагують. Чому два місяці тому у Верховного головнокомандувача Турчинова і у Литвина не виникало думок, що можуть бути проблеми з охороною кордону
Чи писав він рапорти Турчинову, чи доповідав, чи вимагав. Якщо просто доповідав, значить не правий. Якщо він вимагав, тоді є питання до Турчинова, тому що, вибачте, у нас по кількості людей у Збройних силах після часткової мобілізації, не кажучи вже про Міністерство внутрішніх справ – понад 300 тисяч багнетів. Половина з них не патріоти, як показав Майдан, але залишається інша половина, як ми бачили у Вашому сюжеті з Він­ниці, навіть “даішники”, про яких можна багато чого говорити, але вони все одно в певних умовах виконують свої обов’язки. Чому ми не знайшли вчасно достатніх резервів?”, – наголосив цього тижня в ефірі “5 каналу” Леонід Поляков, колишній заступник міністра оборони.
Нагадаємо, що у четвер відбувся бій між українськими прикордонниками та російськими терористами на пропускному пункті Маринівка у Донецькій області. Було поранено п’ятьох захисників кордону. На допомогу прикордонникам надійшла наземна підтримка від зведеного загону Держ­прикордонслужби та Збройних сил України, а також прибула авіація. Пізніше з’явилась інформація про ліквідацію 15 терористів.
“У результаті дій авіації знищено БТР і три вантажівки з бойовиками (на одній із вантажівок був установлений великокаліберний кулемет НСВ 12,7 “Утес”). Інші бойовики в паніці відступили від кордону вглиб території РФ”, – повідомив на своїй сторінці у Facebook Дмитро Тимчук, координатор групи “Інформаційний oпір”. Зазначимо, що на знищеному БТРі бойовиків був напис “Батальйон “Восток”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7661 / 1.55MB / SQL:{query_count}