Доля Фірташа

США висунули обвинувачення у корупції українському олігархові

фото: hvylya.org
Дмитру Фірташу, який поки перебуває в Австрії під заставою, в Америці  висунули офіційне обвинувачення у підкупі індійських чиновників для отримання дозволів на розробку родовищ титану. Про це повідомив Мін’юст США. 
Нагадаємо, що Сполучені Штати вимагають екстрадиції Фірташа, щоб судити його на своїй території. Зокрема, українського олігарха звинувачують у міжнародній корупційній схемі, а по цій справі крім нього проходять ще п’ятеро осіб, серед яких і член індійського парламенту. Розслідування, яке проводило ФБР, показало, що починаючи з 2006 року, як хабарі індійським чиновникам було передано близько 18,5 млн дол. в обмін на отримання дозволу на розробку гірничодобувної шахти в індійському штаті Андхра-Прадеш. І що саме Фірташ вів переговори з індійськими чиновниками і давав розпорядження про виділення їм коштів в обмін на преференції у наданні дозвільних документів. 
А ФБР ці махінації зацікавили, бо підозрювані використовували фінансові установи США для переведення коштів, призначених для хабарів, та планували продавати титанові продукти неназваній чиказькій компанії. В Америці справу назвали боротьбою із глобальною корупцією.
Водночас потрібно зрозуміти, що Фірташ, опинившись на території США, може стати джерелом інформації про бізнес Путіна, зокрема діяльність “Газпрому”. І навіть арешт Фірташа експерти оцінювали як удар по Путіну. Водночас нині і сам Дмитро Фірташ, який не бажає екстрадиції у США, заявляє, що він опинився в епіцентрі великої геополітичної гри.
“Усе це, в тому числі запит США про екстрадицію, очевидно, політично вмотивовано. Я поважаю австрійську систему правосуддя і буду захищатися всіма законними способами, і доведу свою невинність. Україна стала полем протистояння найбільших геополітичних центрів впливу сучасного світу: США і Росії. Я опинився в епіцентрі цього протистояння. Як громадянин, я з великою надією чекаю президентських виборів. Сподіваюся, що мої співвітчизники візьмуть участь у голосуванні, і ми разом побудуємо стабільну та квітучу державу”, – зазначено у заяві Фірташа.
От тільки в цій ситуації для України екстрадиція Фірташа у США може принести багато користі. Адже, якщо американська Феміда всерйоз за нього візьметься, то в результаті це може пролити світло і на багато темних моментів нашого політичного життя.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8079 / 1.54MB / SQL:{query_count}