Чи почуюють європейці відповіді?

Віктор Янукович у Ялті заявив, що Україна між двома монстрами – Євросоюзом та Росією

фото: yes-ukraine.org
Розпочав свою роботу 10-й Форум Ялтинської економічної стратегії. Цього року на нього мають з’їхатись понад 250 провідних представників політичних та ділових еліт  з більш ніж 20 країн світу. А чи не найгостріше стоятиме питання листопадового Вільнюського саміту, на якому наша держава може підписати Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС.
У четвер, коли гості лише з’їжджались у Ялту, представники ЄС говорили про євроінтеграцію України та про Тимошенко. Тож очевидно, що західні політики і дипломати використають зустріч у Ялті як своєрідну репетицію саміту у Вілюнюсі. Заходу потрібні конкретна відповідь на питання – чи виконає Україна вимоги ЄС для підписання Угоди про асоціацію. Однак український гарант Віктор Янукович  поки таких відповідей уникає.
Зазначимо, що серед гостей ювілейного Форуму “YES” – Штефан Фюле, європейський комісар із розширення і політики сусідства; Ельмар Брок, голова комітету Європейського парламенту у закордонних справах; Даля Грібаускайте, президент Литви, країни, що нині головує у ЄС; Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі; Карл Більдт, міністр закордонних справ Швеції; Ламберто Зан­ньєр, генсекретар ОБСЄ; Александр Квасневський, екс-президент Польщі, а також Білл Клінтон, 42-й президент США,  Тоні Блер екс-прем’єр-міністр Великобританії та інші.

Гарант “ляпнув”

Віктор Янукович у Ялті яскраво продемонстрував, що не збирається давати відповіді на ті питання, які від нього вимагають у Євросоюзі. Замість цього наш гарант багато уваги приділив… ситуації у Сирії і запропанонуав цій країні послуги українських спеціалістів для знищення хімічної зброї. Зауважимо, що така пропозиція викликала оплески у присутніх.

фото: yes-ukraine.org
А от слова Януковича про українське сьогодення такого загального схвалення вже викликати не могли. Насамперед Президент заявив, що наша держава між двома монстрами. 
“Україна перебуває, я сказав би так, між двома великими монстрами — Європейським Союзом і Росією, і ми це відчуваємо кожного дня. І ігнорувати чи якось легковажно ставитися до цього положення ми не можемо, тому я дуже вдячний нашим партнерам із ЄС та Росії за розуміння цього питання. Ми не хотіли, не хочемо і не будемо ніколи протиставляти інтеграційні процеси – Захід-Схід. Ми хочемо їх об’єднати”, – заявив Віктор Янукович.
Зустріч у Ялті – своєрідна репетиція перед Вільнюським самітом
Він також висловив упевненість у тому, що Угода з ЄС буде підписана. Зазначимо, що і на цей раз не обійшлось без традиційного ляпу від Президента. Як повідомляють УНН, Віктор Янукович зробив помилку в прізвищі президента Литви: Далю Грібаускайте він назвав “Даля Гріскауте”. 
До речі, Грібаускайте відповіла Януковичу на заяву про монстрів. “Слова пана президента Януковича на відкритті недавньої сесії Верховної Ради чітко підтвердили, що Україна зробила асоціацію з Європою стратегічним вибором, що сьогодні було підтверджено, крім згадки про монстрів”, – зазначила Даля Грібаускайте.
Зауважимо, що загалом публічне спілкування між президентами України і Литви виглядало напруженим. Зокрема,  Грібаускайте, заявила Януковичу, що у них немає Тимошенко, але за російський газ Литва платить більше. Після цього президенти двох держав ще продовжили сперечатись, хто насправді платить більше за газ.

Президент не знає, що робити з леді Ю

Зазначимо, що загалом до питань про справу Тимо­шенко український гарант не був готовим і не зміг сказати, як вирішуватиме цю проблему. Спочатку про долю леді Ю в підписанні угоди з ЄС його запитав голова парламентської фракції “Батьківщина” Аресеній Яценюк.
“Ми шукаємо, яким чином підійти до цього найскладнішого питання щодо Тимошенко. У нас ще є час, і ми будемо діяти згідно з планом, тим, який є. Поки ми не сказали ні “да”, ні “ні”. Відповідь повинна бути в площині, яка б дозволила нам у законодавчому полі знайти рішення “, – заявив Янукович, інформує “Українська правда”. Він також вчергове звинуватив Тимошенко у підписанні газової угоди з Росією у 2009-му.
Фюле, Брок і Більдт нагадали Януковичу про необхідність прогресу у справі Тимошенко
Ще раз про Тимошенко у Януковича запитав екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який також нагадав, що Президент його помилував. “Щоб вас не образило порівняння з Тимошенко, ви в різних вагових категоріях, не беріть на себе зай­вого. Сідайте, будь ласка… Всім, хто займався вашою справою, я казав, що це дурниця. Я був категорично проти того, щоб ви сиділи, але сталося так як сталося… 
Треба дати відповідь на ті справи, як знаходяться в судах. Чи добровільне рішення Тимошенко. І відповідь находиться в площині знаходження компромісу за участі Тимошенко. Суд і Тимошенко можуть дуже швидко дати відповідь на це питання”, – так Янукович відповів Луценкові. А представники ЄС за всім цим спостерігали…

Справа Тимошенко перешкоджає асоціації

Поки Віктор Янукович не дає прямих відповідей щодо того, що він робитиме із справою Юлії Тимо­шенко, у ЄС вже неодноразовов заявляли, що саме ця проблема є найбільшою перепоною на шляху до підписання угоди з Україною. Зокрема, таку позицію Європи підтвердив Александр Квасневський в інтерв’ю газеті “Rzeczpospolita”.
На питання, чи залишається Тимошенко головною перешкодою підписанню Угоди про асоціацію, він відповів “так”. “Однозначно так, хоча ЄС також ставить дві інші умови: реформу виборчого законодавства та господарського права”, – зауважив Квасневський.
Український Президент висловив упевненість у підписанні Угоди з ЄС
А учора, після зустрічі із Януковичем, Штефан Фюле, Ельмар Брок та Карл Більдт зробили спільну заяву, в якій нагадали на необхідності прогресу у справі леді Ю. “Ми наголошуємо на особливій важливості прогресу у виборчому законодавстві, законодавстві про Генеральну прокуратуру та по відношенню до справи Юлії Тимошенко”, – зазначено у заві.
Європейські політики також нагадали, що до саміту у Вільнюсі залишилося мало часу, тому українській владі потрібно забезпечити “рішучі дії і відчутний прогрес за критеріями, необхідними для підписання угоди про асоціацію”.

 До теми                               
ВРУ: то працює, то – ні…
У четвер депутати від Партії регіонів разом із опозицією ухвалили у ВРУ ще три закони із євроінтеграційного пакету. Зокрема, парламентарі внесли зміни до митного тарифу України. При цьому треба зауважити, що нардепи погодились не запроваджувати мито на імпорт памперсів. Також депутати ухвалили закон, який регулює виконання судових рішень і який дає нашим громадянам надію на виплату заборгованості держави по рішеннях суддів. Окрім цього, ВРУ проголосувала за зміни до Конституції, які посилюють повноваження Рахункової палати. Відтепер вона контролюватиме не лише видаткки державного бюджету, але й надходження.
Однак, як виявилось, депутати не звикли плідно працювати щодня і ухваливши низку єврозаконів дуже багато парламентарів поїхали до Ялти. Учора спікер Володимир Рибак навіть відмовився ставити на голосування законопроекти, бо у сесійному залі зібралось дуже мало нардепів. “Ніякого голосування не буде. Що голосувать? У залі зараз сидить 170 народних депутатів. Ви не розмахуйте руками, голосування не буде”, – заявив Рибак із президії ВРУ. Після цього депутати перейшли до питання “Різне” порядку денного, зокрема, до своїх виступів. І власне під час виступів своїх колег кількість нардепів у залі ставала все менша.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7479 / 1.61MB / SQL:{query_count}