Вимагають зробити вибір

США закликають, щоб українська влада організувала волевиявлення у п’яти “проблемних” округах

Минулорічні парламентські вибори досі нагадують про себе. Адже досі п’ять округів в Україні не мають своїх представників у ВРУ. 
Учора посол США в Україні Джон Теффт заявив, що їх продовжує турбувати ситуація з виборами до Верховної Ради України у “проблемних” округах. “Це залишається нашим занепокоєнням. Ми вважаємо, що нові вибори на цих округах мають бути призначені, і ми говорили це відверто ук­раїнській владі”, – зазначив посол, інформують “Українські новини”.
Нагадаємо, що у листопаді 2012-го Центрвиборчком не зумів  встановити результати виборів народних депутатів у п’яти  мажоритарних округах – № № 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область) та 225 (Київ, Шевченківський район).
Нині ж США вважають, що Україна повинна призначити вибори в цих округах. Тут потрібно наголосити на тому, що українське законодавство не передбачає перевиборів в округах через неможливість встановлення там результатів голосування. Цю правову колізію мали б вирішити нинішні нардепи. 
Нагадаємо, що Конституційний Суд відмовився розтлумачити ситуацію із проведенням повторних парламентських виборів у п’яти “проблемних” одномандатних округах. Після цього опозиція та деякі експерти звинуватили владу у затягуванні часу із виборами. З огляду на те, що вибори в “проблемних” округах є однією із важливих вимог ЄС, відповідне рішення справді має бути прийнятим найближчим часом, якщо українська влада ще хоче хоча б обговорювати Угоду про асоціацію.
Водночас зауважимо, що  Кабмін на своєму учорашньому засіданні схвалив законопроект, у якому пропонує провести повторні вибори у семи округах за чинним законом. Урядовці розглянули вибори саме у семи, а не п’яти округах, з огляду на те, що суд позбавив мандатів ще й мажоритарників Павла Балогу (Закарпатська область) та Олександра Домбровського (Вінницька область).

До теми:

Посли зібрались до Тимошенко
Ще однією проблемою, яка хвилює США, є справа Юлії Тимошенко. Учора посол Джон Теффт також завив, що сподівається на дозвіл Держпенітенціарної служ­би йому разом із головою пред­­ставництва ЄС в Україні Яном Томбінським після травневих свят відвідати леді Ю. Ми дуже сподівалися, що нам вдасться відвідати пані Тимошенко ще до свят, проте, як нам повідомили, через свята це не могло відбутися. Наша позиція залишається незмінною: ми вважаємо, що Тимошенко має бути звільнена”, – зазначив Джон Теффт, повідомляє Радіо Свобода.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8745 / 1.54MB / SQL:{query_count}