Рада схаменулася?

Лише половину вимог Президента виконали учора народні депутати. Парламентарі прийняли за основу пропонований Гарантом антикризовий законопроект, але далі справа не пішла - зміни до Бюджету та закону про вибори були провалені.

rada.jpg 

Лише половину вимог Президента виконали учора народні депутати. Парламентарі прийняли за основу пропонований Гарантом антикризовий законопроект, але далі справа не пішла - зміни до Бюджету та закону про вибори були провалені.

Учора депутати, нарешті, досягли компромісу і ухвалили за основу пропонований главою держави законопроект, який покликаний врегулювати фінансову кризу в країні. За таке рішення проголосувало 248 депутатів, зокрема, 156 БЮТівців, 72 НУ-НСівці, 18 депутатів від Блоку Литвина, 2 "регіонали". Не голосували комуністи.

Перший віце-прем'єр Олександр Турчинов заявив, що уряд за ніч підготує цей законопроект до другого читання. У результаті нічної праці президентський законопроект містить "антикризові" пропозиції уряду і всіх фракцій парламенту. Згідно з цим документом, зокрема, має бути створений стабілізаційний фонд, збільшений фонд гарантування вкладів громадян, необхідно провести заходи щодо підтримки банківського сектору та сільського господарства, а також затвердити норму щодо замороження підвищення соціальних витрат на 2 роки, крім компенсації інфляційних процесів. Тим часом учорашнє спільне голосування фракцій БЮТ та НУ-НС дало підстави прем'єр-міністру Юлії Тимошенко вважати, що демократичну коаліцію можна відновити.

"Я думаю, що якщо сьогодні ми все ж таки проголосували ці закони в першому читанні і зробили так, як це треба країні, на базі тих фракцій, які проголосували, це є дуже добрий сигнал до того, що може бути поновлення демократичної коаліції, і парламент зможе ус­пішно працювати, набагато краще, ніж це було у попередні місяці", - сказала Тимошенко, додавши, що за ніч антикризові законопроекти доопрацюють і сьогодні першими внесуть у порядок денний.

"І я вірю в те, що та ж сама демократична коаліція проголосує за цей проект в другому і остаточному читанні. І ми отримаємо можливість робити перші кроки по врегулюванню кризи, і залучити до цього потужну фінансову допомогу світу", - зазначила Тимошенко.

Однак, коли справа дійшла до виділення грошей на проведення дострокових виборів, компроміси закінчилися. Депутати-бютівці збунтувалися - забрали картки у колег з НУ-НС, яких не було в залі, й не дали проголосувати зміни до Бюджету. За проголосувало 222 депутати - 170 від Пар­тії регіонів та 35 від "Нашої України". Забракло чотири голоси. Так само і з тим же результатом обранці провалили зміни до закону про вибори.  Відтак дата виборів знову не визначена.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8318 / 1.55MB / SQL:{query_count}