Поділили посади

Львівська обласна рада нарешті має першого заступника голови – Василя Пісного. Також цього тижня обранці перекроїли депутатські комісії

 Львівська обласна рада нарешті має першого заступника голови – Василя Пісного. Також цього тижня обранці перекроїли депутатські комісії

Минулорічні парламентські вибори, внаслідок яких аж одинадцять депутатів Львівської облради потрапили до парламенту, досі впливають на роботу самої ЛОР. Мало того що її покинули перші спікери, а з довиборами нових депутатів виникали значні проблеми, то ще й депутати, які тут залишились, навіть почали руйнувати вже давно сформовані домовленості. 
Однак потрібно було шукати компроміс. На цьому тижні “Свобода”, “Фронт змін” та УДАР у Львівській обласній раді ще раз ділили сфери впливу.
Першим заступником голови облради став представник “Фронту змін”, екс-начальник міліції Львівщини Василь Пісний. 
Це питання обговорювалось ще із листопада минулого року, коли ЛОР замість “свободівця” Олега Панькевича (який став нардепом) очолив інший представник цієї партії Петро Колодій. Тоді ж нібито мали обирати і заступників, проте “Свобода” дуже довго зволікала з цим питанням, вочевидь, бажаючи залишити і цю посаду за собою
Врешті-решт дійшло до того, що неузгодженість щодо кандидатури першого заступника ЛОР призвела до відкритих публічних конфліктів між фракціями. Чого лише варті останні пленарні засідання облради. Зазначимо, що на  посаду першого заступника облради раніше також претендували фракції НРУ та УДАРу. 
“Пошті” стало відомо, що питання про обрання Василя Пісного першим заступником ЛОР навіть вирішувалось на рівні переговорів у Києві між представниками парламентських опозиційних фракцій. 
І у цей четвер сесію обл­ради відвідав “важкий десант” із ВРУ – нардепи Ірина Сех (фракція “Свобода”, екс-голова фракції “Свобода” в облраді), Роман Ілик (фракція “Батьківщина”, екс-голова фракції “Фронт змін”) і Степан Кубів (фракція “Батьківщина”). Саме останній представив кандидатуру Василя Пісного на посаду першого заступника ЛОР.
Під час таємного голосування бюлетенями  Пісного підтримали 73 обласних обранці (12 – проти, 3 – утрималось, 1 бюлетень визнано недійсним). Одразу після обрання Василю Пісному депутати ЛОР присвоїли звання державного службовця IV рангу. 
Тепер представник “Фронту змін” у керівництві облради мав би стати в певній мірі противагою апетитам фракції “Свобода”, найбільшої в облраді. Ще одним заступником Петра Колодія залишився Валерій П’ятак, який нині є позафракційним.

Нові депутати

На цьому тижні вже склали присягу переможці довиборів до облради, що відбулись 7 квітня. Тож новими депутатами стали “свободівці” Йосип Ситник (1972 року народження, доцент кафедри менеджменту персоналу та адміністрування НУ „Львівська політехніка”), Юрій Шаваров (1955 року народження, завідувач відділенням №3 обласної клінічної лікарні), Роман Ковальчук (1968 року народження, соліст Львівської опери), Михайло Костюк (1977 року народження, сільський голова с. Банюнин Кам’янка-Бузького району), “ударівець” Володимир Саган (1968 року народження, представник Благодійної організації „Фонд братів Дубневичів”), єдиний представник “Батьківщини” в облраді Іван Стецькович (1960 року народження, тимчасово непрацюючий) та висуванець Партії регіонів Михайло Гнатишин (1958 року народження, голова Сколівської райдержадміністрації).
Таким чином фракція “Свободи”, порівняно з
2010-им, зменшилась на одного депутата (адже у ВРУ пішло п’ять депутатів, які у 2010-му до ЛОР обирались як мажоритарники), а фракції УДАРу та ПР поповнились одним депутатом.

Міжфракційні переходи 

Зазначимо, що в облраді проходять також пертурбації фракцій і без жодних виборів. Зокрема, ваги набирає фракція Партії промисловців та підприємців, до якої на цьому тижні увійшли Іван Груник, Леонід Завійський, Леонід Охріменко, Михайло Сірків. Усі вони були членами фракції “Відродження”, в якій тепер залишився лише один Богдан Дубневич. Тож тепер фракція ПППУ налічує 14 депутатів і є третьою за чисельністю у Львівській облраді, після “Свободи” (40 депутатів) та “Фронту змін” (18 депутатів).

Переформатовані комісії

Ще одним ласим шматком пирога для обласних обранців стали посади у постійних депутатських комісіях ЛОР. З огляду на те, що “Фронт змін” отримав посаду першого заступника голови ЛОР, ця фракція втратила керівництво у деяких комісіях. Зокрема, “Свобода” повернула собі комісію з питань екології, природних ресурсів та рекреації: колись її очолювала Ірина Сех, потім в. о. голови був представник “Фронту змін” Микола Кадикало, а тепер головою став “свободівець” Олексій Балицький. Окрім того, ще один представник “Фронту змін”, Орест Шейка, поступився посадою голови комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації ще одному “свободівцю”, лише нещодавно обраному депутату Роману Ковальчуку. 
Водночас “Фронт змін” зберіг за собою комісію з питань законності, дотримання прав людини та військових проблем. Замість Василя Пісного її очолив Олег Рісний.
Окрім цього, представниця УДАРу Оксана Юринець очолила комісію з питань контролю за ефективністю виконання державних і обласних програм та рішень ради. Раніше її головою був Михайло Блавацький (“Свобода”), який став народним депутатом.

До теми:

 Перший заступник голови ЛОР Василь Пісний народився 2 січня 1963 р. в с. Лопушани (Тернопільщина). За фахом – юрист. Працював начальником ГУ  МВСУ у Львівській області. Очолював Управління з розслідувань особливо важливих справ Державної податкової адміністрації Західного регіону. У 2010 р. став депутатом Львівської облради від політичної партії “Фронт змін”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8240 / 1.59MB / SQL:{query_count}