Європа придивляється уважніше

Європарламент продовжив мандат Пета Кокса і Александра Кваснєвського і може прислати в Україну ще одну місію спостерігачів

 

Європарламент продовжив мандат Пета Кокса і Александра Кваснєвського і може прислати в Україну ще одну місію спостерігачів

На цьому тижні місія екс-президента Єв­ропарламенту Пе­­­­­­­та Кокса та екс-пре­зидента Польщі Алек­­­сандра Кваснєвського, яка моніторила ситуацію в Ук­­раїні, прозвітувала у Страсбур­зі про “потенціал у досягненні результатів, необхідних для подальших стратегічних рішень” між ЄС та нашою державою.
“Ми визнаємо, що багато чого ще належить зробити, і, що, як привілейований канал зв’язку, місія може допомогти в досягненні подальшого прогресу”, – йдеться в резюме доповіді, оприлюдненої на сайті Європарламенту.
Під час брифінгу Александр Кваснєвський розповів про свої враження від поїздок в Україну. “Для українських політиків, схоже, вартує лише революція, коли ж еволюційні зміни не вважаються ознакою успіху. Час би зрозуміти, що це не так. Кожна співпраця та пошук компромісів – надзвичайно ціннісні”, – сказав він, передає “Український тиждень”. 
Як бачимо, висновки місії виявились дуже дипломатичними. До слова зазначимо, що саме від такого підходу Кваснєвського і Кокса застерігала Ганне Северінсен, екс-голова моніторингового комітету ПАРЄ.
Загалом же Європарламент позитивно оцінив нещодавнє звільнення Юрія Луценка (яке безпосередньо пов’язали із діяльністю місії Кокса-Кваснєвського), а також  колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка у серпні минулого року, однак тепер очікує на зрушення й у справі Юлії Тимошенко. Тому мандат місії Кокса-Кваснєвського продовжено до вересня. 
Понад те, Мартін Шульц, голова Європарламенту заявив, що, можливо, в Україну направлять ще одну додаткову місію. Зокрема, євродепутатам Ельмару Броку та Павлу Ковалю буде запропоновано подумати про новий  формат співпраці ЄС з Україною.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8790 / 1.53MB / SQL:{query_count}