Бій за столицю

Парламент так і не прийняв остаточного рішення щодо київських виборів

Парламент так і не прийняв остаточного рішення щодо київських виборів

Вибори міського голови та ради Києва вже вийшли за межі локального питання. Нині опозиція саме на волевиявлення у столиці ставить свою основну ставку, в контексті підготовки до змагань за президентський пост. Своєю чергою партія влади боїться втратити вплив на Київ. Особливо після того, як на минулорічних парламентських виборах кандидати від ПР програли в усіх столичних округах. 

Хто візьме нині Київ, той продемонструє виборцям усієї країни свою силу. Проте спочатку вибори ще потрібно було призначити. І перший раунд цієї боротьби опозиція програла. 

У четвер Партія регіонів та КПУ цілеспрямовано провалили голосування з першої спроби за столичні вибори. А вже після повторного повернення до цього питання опозиція зіграла за правилами більшості. Постанову про призначення виборів мера Києва та Київської міської ради 2 червня (як цього хотіла опозиція) парламент ухвалив лише у першому читанні. ВРУ також скоротив термін підготовки постанови до другого читання, однак представники Партії регіонів кажуть, що не голосуватимуть за ці вибори, доки рішення не прийме Конституційний Cуд. Ще напередодні 48 депутатів-”регіоналів” звернулись до КС з поданням щодо тлумачення питання київських виборів, які не співпадають з рештою місцевих виборів. 

Позафракційні нардепи Олесь Доній та Сергій Міщенко звинуватили опозицію в тому, що вона “здала” Київ. Самі ж представники опозиційних фракцій виправдовуються тим, що краще було голосувати за постанову хоча б у першому читанні, аніж просто провалити голосування, і тоді до питання київських виборів, відповідно до регламенту ВРУ, не можна було б повертатись упродовж півроку. 

Тож очікуємо другого раунду протистояння між опозицією та провладною більшістю за київські вибори, який відбудеться у парламенті 2 квітня. 

Те, що місцеве самоврядування опинилось під знаком питання навіть у столиці, яскраво ілюструє загальну політичну ситуацію в країні. 

Самі опозиціонери вже заявляють, що рішення КС буде “продиктоване Адміністарцією Президента”. “Перший варіант – це скасування виборів через Конституційний Суд, який скаже, що наступні вибори мають відбутися в 2015 році. Другий варіант – це призначення виборів мера, який працюватиме лише до 2015 року. Тобто робиться демотивація для учасників виборів  міського голови”, – заявив лідер фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк, інформує “Українська правда”.  

Опозиціонери обіцяють блокувати Київраду, якщо вибори не відбудуться 2 червня і старий її склад продовжуватиме працювати.

Нагадаємо, що позачергові вибори Київської міськради й мера столиці відбулися 28 травня 2008-го. (Отже, рада легітимна лише до 28 травня 2013-го). Мер Києва Леонід Черновецький достроково склав повноваження 1 червня 2012 року. І хоча його обов’язки виконує секретар Київради Галина Герега, фактично столицею керує очільник КМДА “регіонал” Олександр Попов. 

ДО ТЕМИ

Проблемні вибори

Та не лише майбутні київські вибори стали великою проблемою для парламенту. ВРУ і сама досі залишається неповноцінною – без депутатів від п’яти мажоритарних округів, у яких Центрвиборчком не зумів встановити результати волевиявлення восени. Відтак Верховна Рада силами опозиційних фракцій створила тимчасову слідчу комісію з питань розслідування фактів перегляду результатів парламентських виборів-2012. Окрім рослідування ситуації із проблемними округами, ТСК також займеться питанням дострокового припинення депутатських повноважень Сергія Власенка, Павла Балоги, Олександра Домбровського. Створення комісії було ініційоване Арсенієм Яценюком, Віталієм Кличком та Олегом Тягнибоком. За це рішення у четвер проголосували 166 народних депутатів при мінімально необхідних 150. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7754 / 1.56MB / SQL:{query_count}