Монолог гаранта

Учора шість каналів понад чотири години транслювали телепроект із Віктором Януковичем, який нагадував радше театральну постановку 

Учора шість каналів понад чотири години транслювали телепроект із Віктором Януковичем, який нагадував радше театральну постановку 

Навіть не викликало здивування те, що розрекламований “Діалог із країною”, присвячений третій річниці інавгурації Президента

Віктора Януковича, виявився простою піар-акцією гаранта. Телевізійні включення лише із зразково-показових місць (військове містечко, плавуча бурова установка, шахта, лікарня, дитячий будинок, дитсадок, театр, монастир тощо) і загальні питання, які Президент вирішував одразу в прямому ефірі. При цьому він неодноразово повторював фразу про щасливі, усміхнені обличчя і обіцянку заїхати до усіх в гості, а також показово обіцяв розібратись із деякими міністрами. Зрештою, все це перетворилось на, навіть із першого погляду, погано зрежисований фарс від Aдміністрації Президента. А апогеєм такого “свята” для гаранта стало включення із Кіровоградського театру, де жінка у вишиванці замість запитання дуже радісно розповідала про ремонт театру, а також Святогорського монастиря, звідки Президента вітав отець-настоятель Феофан.  

На Львівщині “картинкою” для Президента обрали село Пнікут у Мостиському районі. Тут збудували чотири дитячі будинки сімейного типу за допомогою фонду “Карітас”, тому село є показовим не лише в області, а й за її межами.  

До будинку, звідки учора велась пряма трансляція, міліція не пустила жодних сторонніх осіб, зокрема і журналістів. 

В інших місцях прямих включень відбувалось те ж саме. Зокрема українські ЗМІ повідомляли, що в Одесі від журналістів вимагали медичні довідки, а у Києві на майдані Незалежності ЗМІ зафіксували людей із папками, в яких містились списки  учасників прямого включення. Та саме у столиці, незважаючи на численні міліційні патрулі, і стався єдиний казус в ефірі: чоловік хотів поставити питання, коли ведучий, який модерував виступ, надав слово бабусі у першому ряду (вона почала з заяви про те, що голосувала за Януковича). Також “Українська правда” повідомила, що громадському активісту Андрію Скіпальському, який хотів задати питання, молодики в чорних шапках і куртках обіцяли поламати ноги.  

Шустер, Євро і баскетбол

Сам Віктор Янукович спілкувався з громадянами із студії “Шустер LIVE” на кіностудії ім. О.Довженка. Питання у студії йому ставили Савік Шустер (“Інтер”), Олена Фроляк (ICTV), Олександр Шилко (“1+1”), Андрій Данилевич (“Україна”) та Лариса Губіна (5 канал). При цьому цікаво, що організатором телепроекту офіційно виступив Перший національний. Та прес-служба НТКУ до останього моменту не могла сказати, хто із журналістів безпосередньо спілкуватиметься із Президентом. 

Зазначимо, що ефір зі студії модерував Савік Шустер. Однак з усіх журналістів провідних каналів країни лише представниця “5 каналу” Лариса Губіна задала незручне для Президента питання, і воно стосувалось Тимошенко та Луценка. 

Значна частина спілкування у студії звелася до спортивних питань. Зокрема гарант зазначив, що Україна може поборотись за можливість стати однією з трьох країн, які прийматимуть у себе зимову Олімпіаду-2022 – разом із Польщею і Словаччиною. Також він повідомив, що Україна подасть до УЄФА заявку, аби стати однією з країн-господарів чемпіонату Європи з футболу 2020 року. 

Розповів Президент і про Євробаскет-2015, який має пройти в Україні. “Сьогодні вже почалась робота. Практично роботи вже розпочаті по шести містах. Підключені інвестори”, – сказав Віктор Янукович. 

Про опозиціонерів та “шльопання язиком”

Та якщо повернутись до питання щодо ув’язнених опозиціонерів, то Віктор Янукович заявив, що він не втручається у ці справи.

“Я свідомо не коментую ці питання для того, щоб не перевищувати свої повноваження, я не можу тиснути на суд. Але такі питання, як створення умов, як наприклад, виникло питання зняття відеокамер у палаті Тимошенко. Я б прибрав ці камери, щоб вони не дратували нікого… Законодавчі зміни, штучні під якусь людину... у жодній країні світу такої практики немає.  Є загальні правила. Рух повинен бути з двох сторін. Якщо Тимошенко невинна і суд це визнає – будь ласка. Якщо винна – хай заплатить ті кошти, на яку суму збитків вона нанесла державі. Мова не йде про Тимошенко, мова йде про будь-кого “, – сказав Янукович. 

До речі, після слів Президента про камери відеоспостереження, тюремники вирішили їх прибрати із палати леді Ю. Про це повідомили у пенітенціарній  службі. А от у МОЗ ще напередодні заявили, що Тимошенко вже не потребує стаціонарного лікування.

А тим часом Ліга.net із посиланням на власні джерела у переговорах між українською владою та Заходом повідомляє, що Віктор Янукович торгується із представниками США та ЄС: він нібито хоче підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом та поновлення фінансової допомоги Україні, а взамін може дозволити Тимошенко виїхати за кордон, проте з умовою неповернення й неучасті леді Ю в українській публічній політиці.

Щодо Юрія Луценка, то під час “Діалогу з країною” гарант зауважив, що на його справу, можливо, вплине касація.  “І коли дійде черга Президента, я буду на це питання дивитися”, – додав Янукович.

Тут варто наголосити на тому, що нещодавно Вищий спеціалізований суд України визнав арешт екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка незаконним. 

Що ж стосується загалом нинішньої парламентської опозиції, то Віктор Янукович назвав її політику “екстремістською”. “Не може бути політика запеклою такою, коли йде криза і треба шукати, як допомагати людям. Не може парламент не працювати. От чому я не просто закликаю, а переконаний, що виборці будуть підтримувати тільки тих політиків, які несуть для людей щось конкретне. Не шльопають язиками, хто кого більше перешльопає, а несуть Україні якісь блага”, – сказав Янукович.

Про помилки 

Зазначимо, що під час прямого ефіру Президент також визнав помилковість об’єднання Міносвіти із Міністерством у справах сім’ї, молоді і спорту.

“Нам потрібно відновлювати спортивні установи і створювати всі умови для наших дітей. Організатори цієї роботи – прибічники спорту. Я публічно говорю, і визнаю велику помилку, недолік, який ми допустили, прийнявши рішення про об’єднання Мінспорту з Міносвіти. Я приймаю рішення, і ми відокремимо спорт від Міносвіти, відновимо всі управління на місцях і регіонах...Адже це була не реорганізація”, – зазначив Віктор Янукович.

Серед іншого він також сказав, що Україна відмовилась сплатити російському “Газпрому” 7 мільярдів доларів штрафу за недобір газу, і  що ціна на газ для населення і для промисловості не зростатиме, а українську ГТС не продадуть, хоч і можуть віддати в оренду. 

Загалом деякі експерти вже заговорили про те, що учорашній телепроект став початком виборчої кампанії Президента Віктора Януковича на 2015 рік. Нагадаємо, він вже більше року не давав прес-конференцій. Та учорашнє дійство справило доволі гнітюче враження від своєї штучності.

До слова додамо, що вже 1 березня має відбутись і підсумкова прес-конференція гаранта в столичному Українському домі. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7588 / 1.61MB / SQL:{query_count}