ВРУ: на півдорозі до…

Вже сьогодні парламент може бути розблоковано. Або ж відлік для можливого розпуску буде продовжено

Вже сьогодні парламент може бути розблоковано. Або ж відлік для можливого розпуску буде продовжено

Опозиціонери і провладна більшість вже начебто і домовились про розблокування парламенту, проте ні у вівторок, ні учора, друга сесія ВРУ 7-го скликання так і не відкрилась.

Опозиціонери вимагають, щоб підняттям рук депутати найперше проголосували за зміни до регламенту ВРУ, які передбачають, що картки депутатів, відсутніх у парламентській залі за даними письмової реєстрації на момент відкриття засідання, вилучаються і блокуються. А от депутати, які порушують принцип особистого голосування  (віддали свою картку, взяли чужу картку або не проголосували), вилучаються з парламентської зали і не мають можливості брати участь в голосуванні. На думку опозиції, таке рішення може прийматись не 226-ма, а 150-ма голосами.

У середу опозиціонери заявили, що фракція Партії регіонів нібито погодилась на такі умови, проте потім передумала. Своєю чергою у ПР звинувачують опозицію у висуванні нових “гротескних” умов.

Загалом зазначимо, що учора ввечері мав пройти черговий етап переговорів між лідерами фракцій у кабінеті спікера. Зауважимо, що зранку на цих переговорах був присутнім секретар РНБО Андрій Клюєв. Це дозволяє говорити про те, що Президент Віктор Янукович вирішив серйозно зайнятись питанням розблокування парламенту.

Нагадаємо: із 5 лютого триває блокування трибуни і президії ВРУ опозиційними фракціями. Відповідно до закону, якщо Рада не може розпочати роботу впродовж 30 днів, то Президент має право на її розпуск і призначення позачергових парламентських виборів. Проте зі слів експертів, гарантові нині це невигідно.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7419 / 1.53MB / SQL:{query_count}