І словом, і … словом

Опозиція не змогла дотиснути питання позачергової сесії і змушена була вдовольнитись зборами депутатів

Опозиція не змогла дотиснути питання позачергової сесії і змушена була вдовольнитись зборами депутатів

У четвер замість бажаними трьома парламентськими опозиційними фракціями позачергової сесії відбулись лише збори їхніх депутатів. Щоправда “Батьківщина”, УДАР та “Свобода” провели їх у сесійній залі під головуванням другого віце-спікера Руслана Кошулинського. 

Та навіть ці збори були під загрозою зриву, адже, як повідомили самі опозиціонери, вночі напередодні вони отримували фальшиві дзвінки та SMS-ки про те, що захід нібито відміняється. Для дезінформування опозиціонерів невідомими використовувались фейкові номери, які співпадають із номерами депутатів Геннадія Москаля, Ольги Боднар і представника секретаріату “Свободи” Сергія Рудика.

Опозиційні вимоги

Та власне самі збори депутатів, які через це розпочались із запізненням, пройшли під акомпанeмент заяв представників опозиційних фракцій. 

“Ми зобов’язані заставити представників більшості діяти в законодавчому полі. Тому тільки персональне голосування! Ніякої роботи парламенту, доки не буде введена нова система “Рада”. Хай тоді покажуть, що вони дійсно мають більшість! .. 31 січня – це крик душі і апеляція до українського суспільства, бо сьогодні зневажають нас – опозиційних депутатів, завтра вони почнуть знищувати і зневажати українців”, – наголосив Олег Тягнибок, лідер “Свободи”, інформує “Українська правда”.

А от представник УДАРу Валентин Наливайченко за­пропонував позбавляти “кноп­кодавів” депутатсь­ких мандатів. Своєю чергою Ар­сеній Яценюк, керівник фрак­ції “Батьківщина”, закликав опозиціонерів блокувати роботу парламенту до того часу, доки не буде введена в дію елект­ронна  система “Рада-3”, що може забезпечити персональне голосування нардепів. Він також додав, що нині одне із головних завдань усіх опозиційних сил  –  це домогтися виїзду Юлії Тимошенко на лікування за кордон.

Та не обійшлось і без критики. Зокрема позафракційний нардеп Олесь Доній, який теж прийшов на ці збори, у своєму виступі заявив, що у своєму нинішньому стані опозиційний рух приречений на поразку. “Скільки часу я говорив про доцільність Народної ради? Опозиційні депутати роблять вигляд, що вони мене не чують. Та лідер фракції в цьому не дуже зацікавлений, бо це не лише долучає позафракційних депутатів, а і тестує вагу кожного з депутатів. А на цей момент у нас відбуваються дуже дивні речі – інколи здається, що це гра в піддавки”, – зазначив Доній.

Врешті-решт опозиціонери вирішили висловити недовіру голові Верховної Ради Володимиру Рибаку (який так і не скликав позачергову сесію) і розпочати процедуру його відставки.

Також опозиціонери вирішили висловити недовіру Генпрокурору Віктору Пшонці, керівникам правоохоронних органів, “які здійснюють політичні репресії в Україні” і ще раз ви­магали звільнення екс-урядовців Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

За відповідну спільну заяву опозиціонери голосували підняттям рук, адже електронна система для голосування була вимкненою. Після цього нардепи розійшлись.

А що далі?..

Цікаво, що опозиціонери розуміють, що не мають необхідної кількості голосів у залі для доведення своїх вимог до кінця, проте вони прагнуть хоча б створити тимчасову слідчу комісію. 

“Ми розуміємо, що питання відставки ми не вирішимо, однак нам треба легалізувати створення комісії. Що дає нам 150 голосів? Пшонка зобов’язаний прийти в зал і прозвітувати перед нами… 150 підписів щодо Рибака так само дають нам можливість вказати на те, що ми не пропускаємо порушень. Якщо голова ВРУ зловживає своїми повноваженнями, а ми на це не реагуємо, то ми – не серйозна опозиція. Тому розгляд питання про відкликання з посади голови парламенту є жовтою карткою Рибаку”, – зазначив нардеп від “Батьківщини” Микола Томенко вже після зборів опозиційних фракцій, інформує “Українська правда”. 

Зазначимо, що  під час зборів опозиціонери зібрали 152 підписи під вимогою розпочати процедуру відставки голови Верховної Ради України Володимира Рибака (цього достатньо саме для початку процедури відставки). При цьому за інформацією Руслана Кошулинського на цих зборах зареєструвалося 158 народних депутатів.

А от екс-нардеп Тарас Стецьків у четвер, коментуючи дії парламентських опозиціонерів, заявив, що вони лише імітують бурхливу діяльність. “Опозиції просто повезло, що Рибак відмовився скликати таку сесію. Бо якщо б він її скликав, не факт, що опозиція набрала б там собі якісь очки. Влада себе так повела, ну бо це класично – Янукович не любить, коли його хтось нагинає. Опозиція тиснула, імітуючи бурхливу діяльність, а влада зіграла лінійно, мовляв, ви на нас тиснете, а ми вам покажемо силу і владу”, – цитують слова Тараса Стецьківа УНН.

Він також додав, що із самого початку другої сесії (5 лютого), опозиціонери матимуть можливість розвивати конфлікт довкола питання відставки спікера.   

Тож, як виглядає нині, друга сесія ВРУ VII скликання може розпочатись не менш скандально, аніж перша.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9080 / 1.58MB / SQL:{query_count}