Костенко судитиметься з Януковичем за червоний прапор

Віктор Янукович порушив Конституцію,  підписавши закон про офіційне використання червоного прапора, вважає народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій Костенко

Віктор Янукович порушив Конституцію,  підписавши закон про офіційне використання червоного прапора , вважає народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій Костенко.   6 червня Конституційний Суд відкрив провадження за   поданням лідера УНП щодо невідповідності  ганебного закону Конституції. Юрій Костенко поділився своїми міркуваннями щодо спроб реалізації іноземних сценаріїв розколу України, пов’язаних із червоним прапором.

– Якого рішення Ви очікуєте від Конституційного Суду?

– Я переконаний, що Кон­ституційний Суд має зупинити спроби розкрутити закордонний сценарій розколу України, складовою якого є політичні ігри навколо червоного прапора. Іноземні політтехнологи щосили роздмухують регіональний сепаратизм, посилюючи міжетнічну та міжнаціональну напругу в нашій країні. В реалізації закордонного сценарію задіяні парламентська більшість, президентська адміністрація, неофашистські проросійські організації та українські праворадикали, які начебто “боронять українську незалежність”. Це яскраво засвідчили події 9 травня у Львові та задекларовані комуністами плани на 22 червня. Нині Україну вчергове намагаються втягнути у жорстке громадянське протистояння, попри те, що за новітню історію вдалося уникнути кровопролиття на початках незалежності, громадських сутичок у 2004 році та міжетнічних зіткнень у Криму.

– Однак Президент Янукович посилається на те, що червоний прапор – це символ перемоги у Великій вітчизняній війні, оскільки тотожний прапору, вивішеному над Рейхстагом у 1945 році.

– Червоний прапор було принесено 1918 року на радянських багнетах, і Україна не має з ним нічого спільного. Прапор перемоги, відповідно до закону про його офіційне використання в Україні, зображує комуністичні серп і молот, а його червоний колір – це символ радянських репресій  та Голодомору. Під червоним прапором Україна втратила у 20-х роках  ХХ сторіччя незалежність, український народ став жертвою геноцидів, масових убивств, репресій. Під червоним прапором Україна зазнала придушення свободи в часи СРСР, масових арештів дисидентів.  Як цинічно висловився один зі соратників Лєніна,  комуністи “загвинтили Україну так міцно, що живильний сік побіг аж до Москви”. То чи мають українці вклонятися зловісному червоному кольору? Для України прапором перемоги має бути лише Державний синьо-жовтий прапор!

– У Вашому конституційному поданні стверджується, що закон про червоний прапор суперечить Конституції. Які саме статті порушено?

– Ганебний закон супере­чить самій ідеології Основ­ного Закону України як незалежної, суверенної, демократичної та цивілізованої держави. Закон порушує 20-ту статтю Конституції, оскільки червоний прапор не є державною символікою або символікою територіальних громад, а є символом держави, яка не існує, та однієї з політичних партій. Брутально проігноровано 15-ту статтю Конституції, яка передбачає, що  жодна ідеологія не може бути визнана державою як обов’язкова. Використання символів колишньої комуністичної імперії, яка поневолювала нації та народи, суперечить ідеологічним настановам щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності України (частини 1-ша та 2-га статті 17), а також встановленим у статті 18-й Конституції цілям зовнішньополітичної діяльності. Оскільки запроваджується обов’язкове використання червоного прапора нарівні з Державним прапором України, то парламент повинен проголосувати за цей документ не менш ніж двома третинами від конституційного складу, як вимагає закон стосовно порядку використання державних символів України. Нав’язуючи чужинську  символіку,  пост­радянська влада не лише підриває  злагоду, а й плюндрує гідність українців, зокрема тих, хто особисто зазнав втрат у страшні часи тоталітарного режиму. Реанімація радянської символіки комуністичних організацій, які вчиняли злочини проти людства та української нації, є неприпустимою.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8364 / 1.57MB / SQL:{query_count}