Зручна новація

Чи підтримуєте ви запровадження електронного квитка у громадському транспорті?

Чи підтримуєте ви запровадження електронного квитка у громадському транспорті?

Систему єдиного електронного квитка, яка успішно функціонує у багатьох європейських містах, у Львові вирішили запровадити ще торік. Наше місто  має стати першим в Україні, де з’явиться е-квиток. Чиновники наголошують, що така новація зробить прозорим надходження грошей від перевезень у місті, буде зручна в користуванні і вигідна для мешканців.
Однак для впровадження єдиного е-квитка необхідно створити спільне підприємство “Леокарт” з іноземним інвестором – компанією “Ригас Карте”. Для цього потрібна підтримка депутатів, які  кілька разів поспіль не голосували за “Леокарт”. 
Міські обранці від ВО “Свобода” аргументують свою позицію тим, що їм не подали економічного обґрунтування е-квитка. Для цього в ратуші спеціально створили робочу групу, яка вивчатиме  функціонування системи здійснення оплати за проїзд із використанням єдиного електронного квитка та швидкого й об’єктивного прийняття рішення щодо новації у Львові.
“Досвід Риги для нас є досить цінний, адже вони уже провели велику роботу з вивчення та адаптації системи, тобто маємо змогу застосувати фактично адаптовану до наших умов систему. По суті перекладаємо однакову модель із одного міста в інше, адже у Ризі та Львові системи транспорту дуже подібні, – зазначив учора Сергій Кіраль, начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій міськ­ради. – Компанія “Ригас Карте” свого часу перейняла в “ЕйСіЕс” досвід упровадження електронного квитка, адаптувала його до наших пострадянських умов, впровадивши проект у Ризі – місті, яке дуже схоже за своєю транспортною структурою, за ментальністю та іншими моментами до Львова. І цей досвід вони готові передати нашому місту?

Сьогодні ж “Пошта” запитує у читачів, чи підтримують вони запровадження електронного квитка у громадському транспорті?  

Олександр Кобзарев, в.о. голови правління Інституту міста:

Остап Процик, директор журналу "Егоїст":

- Я підтримую введення електронного квитка. Весь безлад на дорогах є через те, що водій намагається зібрати більше пасажирів, а графік руху та комфортність для нього вторинні. З введенням електронного квитка оплата водієві буде здійснюватися саме за дотримання графіка руху та забезпечення комфорту перевезень. Стане швидше відбуватися посадка-висадка пасажирів, зникнуть "перегони" маршруток. - На це питання у мене немає однозначної відповіді. З одного боку, я не раз користувався електронними квитками за кордоном і знаю, що це може допомогти позбутися багатьох негативних нюансів перевезення - передавання грошей за проїзд та решти, створення штовханини при вході у транспортний засіб. Проте важко уявити ці прилади, встановлені в автобусах типу "Еталон" чи "Богдан", та користування ними у години пік, коли маршрутки переповнені. У великих автобусах незручностей, думаю, не буде чи буде небагато, а от у звичайних маршрутках - достатньо.

Софія Федина, асистент кафедри міжнародних відносин  ЛНУ ім. І. Франка:

Володимир Оліярник, історик:

- Певний час я навчалася у Варшаві, де діє система електронного квитка. Є одноразові, але найвигідніші у користуванні - місячного терміну. Купити квиток на місяць на всі види транспорту виходить набагато дешевше, ніж купувати окремі квитки щодня. Для студентів та пенсіонерів існують додаткові знижки. За цим квитком ви можете їздити всіма видами транспорту протягом місяця. Активується при першому використанні. І далі можна у терміналах просто перевіряти термін дійсності і за потреби поповнювати. У Варшаві також є транспортний контроль, який має маленькі електронні пристрої для перевірки квитків. Водночас це працює як єдина система разом з посекундним графіком їзди громадського транспорту, інтернет-схемою пошуку маршрутів, нічним транспортом. Якби таке впровадили у Львові, я була б задоволена. Однак із того, що подають офіційні джерела, зрозуміло, що вартість проїзду має різко зрости - натомість зручностей жодних - одні лише втрати часу, грошей і здоров'я. Апарати для перевірки квитків коштуватимуть 4000 євро за штуку, що не підйомне для міського бюджету і кишень львів'ян, і цей квиток не дасть можливості безкоштовно змінювати транспортний засіб, добираючись в один бік (наприклад, на роботу чи навчання). Тому я категорично проти. І надалі вимагаю повернення старої транспортної схеми. - При введенні електрон­ного квитка для оплати проїзду в громадському транспорті Львова слід виходити з практичних міркувань. Головне, щоб вартість проїзду не зросла. А як ні, то нехай покращують комфортабельність громадського транспорту. Беручи до уваги ефективність використання такого квитка у міських транспортних системах країн Євросоюзу, напрошується позитивна реакція на введення такого способу оплати проїзду і в нас.

Іванка Колодій, студентка географічного факультету ЛНУ ім. І. Франка:

Світлана Бабинська, PR-менеджер:

- Справді, електронний квиток - це дуже зручна річ. Принаймні він добре працює за кордоном. Проте мені здається, що якщо у нашому місті таке запровадять, то добра від цього буде мало. Якщо його ще впроваджуватимуть так само, як нову транспортну схему, тобто люди будуть непоінформовані, то я - проти!  - Якщо буде так, як у Польщі, то це класно, бо це зручно. А тут головне, щоб зручно було, а також економило час пасажира, водія і контролера, а ще важливо, щоб це було просто. Щоб ми не мали від цього додаткового головного болю, особливо старші люди.

Ольга Борейко, львів'янка:

- Оскільки зараз перебуваю у відпустці для догляду за дитиною, то не надто часто користуюся громадським транспортом. Але невдовзі мені виходити на роботу, тож транспортні новації мене трохи лякають. Я не маю нічого проти впровадження електронного квитка, але важливо, щоб це все було добре продумано, щоб не створило нових незручностей для львів'ян. Щоб він був зручним не тільки для тих, хто багато їздить, а й для тих, хто користується транспортом нечасто. Також сподіваюся, що це нововведення нарешті дасть можливість провести облік та моніторинг пасажироперевезень у місті - коли, куди, скільки людей їде, оптимізувати транспортну мережу до реальних потреб та нарешті прорахувати рентабельність громадського транспорту, щоб перевізники не піднімали безпідставно ціну квитка.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7811 / 1.64MB / SQL:{query_count}