Правильна сіль

Наскільки важливим для вас є вживання йодованої солі? 

Наскільки важливим для вас є вживання йодованої солі? 

 Брак йоду в організмі ендокринологи називають прихованим голодом, адже від нього потерпає увесь організм, а насамперед 

нервова система, імунітет, знижується працездатність та підвищується чутливість до радіації. Сьогодні Україна перебуває на третьому з кінця місці за рівнем йододефіциту в населення, нижче тільки Пакистан та Ефіопія. 

За результатами досліджень, близько 38 мільйонів українців відчувають брак йоду різного ступеня, а більше 85% новонароджених мають вроджений йодний дефіцит. Дефіцит йоду особливо небезпечний для вагітних жінок, жінок дітородного віку, дітей і підлітків, оскільки може призвести до вроджених вад розумового розвитку та зниження рівня інтелекту.

Навіть найкращі вчителі не допоможуть, якщо мозок дитини фізіологічно не здатен сприймати, аналізувати й запам’ятовувати інформацію. А ці здатності напряму залежать від забезпеченості людського організму йодом. Так, наукові дослідження свідчать, що в умовах постійної нестачі йоду дитина втрачає 10–15 пунктів IQ – такої шкоди інтелекту не можуть завдати навіть роки пропущених шкільних занять! 

Постійне регулярне вживання йодованої солі здатне забезпечити дитині можливості для нормального розвитку і навіть відновити втрачений через йододефіцит інтелектуальний потенціал.

 За твердженням фахівців достатньо вживати щодня 5-6 г йодованої солі, яка і забезпечить добову норму йоду для організму. Світова практика вже довела ефективність цього способу. 

Сьогодні “Пошта” запитує читачів, наскільки важливим для них є вживання йодованої солі? 

 
Ольга Кашуба, представник Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва: Руслан Кандибор, виконувач обов'язків голови Франківської райадміністрації м. Львова: 
-  Кожна українська жінка повинна дбати про здоров'я своїх рідних. Як правило, ми  готуємо їсти щодня нашій родині. Тому правильний підбір продуктів, щоб їжа була не просто ситною, а й корисною, лежить на нас, жінках. Упевнена, споживання продуктів з йодом, включення до щоденного раціону йодованої солі - це правильний вибір для кожної мами. Відомо, що хворобу краще не допустити, ніж лікувати, тому йодна профілактика має стати нормою для усіх. Потрібно всього лиш звичайну кухонну сіль у себе на кухні замінити на йодовану. Ми завжди до їжі додаємо саме йодовану сіль. А готуючи страви, я думаю не про те, чи достатньо в стравах йоду, а вже про те, які ще вітаміни нам споживати. Додаючи до їжі йодовану сіль, ми покращуємо якість нашого життя.
- Я нечасто задумуюся над тим, чи важливо, щоб йодована сіль була в моєму раціоні. Знаю, що вона корисна і є хорошим засобом профілактики йододефіциту. За смаком нічим не відрізняється від звичайної. Удома ми її додаємо до салатів або до страв, яким не потрібна термічна обробка. Адже під час варіння, наприклад, супу йод із солі випаровується.
 
Людмила Шекета, головний лікар 1-го міського клінічного пологового будинку:
Ірина Микичак, заступник начальника Головного управління охорони здоров'я Львівської ОДА:
- Наш регіон вважається ендемічною зоною щодо захворювання щитовидної залози, тому вживання йодованої солі було однією з профілактик порушення функцій щитовидки. Йодовану сіль потрібно вживати всім - незалежно від віку, адже від неї залежить гормональна функція, розвиток та зріст людини. Вживання має прирівнюватися до чищення зубів, так і сіль повинна мати йодовані домішки, щоб компенсувати недостатність йоду у воді та продуктах. Я завжди купую лише йодовану сіль. - Для кожної людини важливим є вживання йодованої солі, особливо, якщо вона хоче чогось досягти у житті. Йод - важливий мікроелемент для нормального розумового розвитку людини, а йододефіцит - суттєва проблема для розумового потенціалу держави. Найлегший шлях дістати йод - це вживати йодовану сіль, а не медикаментозні препарати. Львів - ендемічна зона, і відтоді, коли люди почали активно цікавитися проблемою і коригувати свій раціон, значно зменшилися показники захворюваності, інвалідності тощо. На сьогодні цифри набагато кращі, аніж були десять років тому. Йодовану сіль вживаю щодня, інша річ, що самої солі потрібно вживати менше, адже це загрожує гіпертонією.
 
Лариса Лугова, директор Львівської обласної бібліотеки для дітей: Оля Левицька, географ:
- Знаючи, що в нашій місцевості дефіцит йоду, намагаюся використовувати йодовану сіль. Але, якщо такої немає в магазині, трагедії з цього не роблю - купую звичайну. - Справді, для українців гостро постало питання: вживати чи не вживати йодовану сіль? Відчутний брак йоду у населення спричинений і певними географічними явищами. Ми повинні щоденно вживати у стравах йодовану сіль. Невеличка доза цієї солі може врятувати життя людини. Я особисто вживаю йодовану сіль давно. Потрібно обов'язково ввести її у щоденний раціон українців.
 
Олена Зінчук, медсестра: Юля Дудка, журналіст:
- За нинішньої екології і способу життя людина не дістає потрібної дози йоду. Саме тому вважаю, що обов'язково потрібно щодня до їжі додавати йодовану сіль. Звичайно, не варто перебільшувати і переїдати, але й не забувати про її користь. Особливо над цією проблемою потрібно задуматися тим регіонам, де великий відсоток недуг, пов'язаних з браком йоду та існує прогресування такого захворювання, як ендемічний зоб. Особисто я намагаюся включати у свій щоденний раціон продукти, які містять йод. 
-  Знаю, що йодовану сіль потрібно обов'язково вживати, але я не можу терпіти  її хімічного запаху. Тому лікар порекомендував мені йодомарин, п'ю його щодня. Крім того, намагаюся включати у свій раціон морську капусту та рибу, оскільки вони багаті на цей мікроелемент.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8495 / 1.63MB / SQL:{query_count}