Ліки за цінами держави

Як ви ставитеся до введення державного регулювання цін на лікарські засоби?

Як ви ставитеся до введення державного регулювання цін на лікарські засоби?

В Україні планується введення державного регулювання цін на медичні препарати. Про це повідомив голова Держслужби з лікарських засобів Олексій Соловйов. За його словами, питання контролю ціноутворення на лікарські препарати активно обговорюється на рівні Міністерства охорони здоров’я.
Також варто зазначити, що всі європейські країни, окрім Німеччини, Данії і Норвегії, моніторять ціни на ліки в сусідніх державах, постійно їх порівнюючи, щоб не було спекуляцій на внутрішньому ринку. Після реалізації державного регулювання в Україні буде обмежено націнки на гуртову і роздрібну реалізацію лікарських препаратів.
Нагадаємо, що нещодавно Міністерство охорони здоров’я звинуватило компанії, які є постачальниками найбільш затребуваних ліків, у тому, що вони завищують ціни на препарати або зривають тендери з їхньої закупівлі. У результаті війна за переділ фармацевтичного ринку паралізувала в Україні державні закупівлі ліків. За шість місяців 2011 року МОЗ України не придбав жодної упаковки лікарських препаратів. Усі 240 тендерів із закупівлі ліків закінчилися безрезультатно.
Сьогодні “Пошта” запитує своїх читачів, як вони ставляться до введення державного регулювання цін на лікарські засоби?

Зеновій Бермес,

президент Асоціації роботодавців Львівщини:

– Регулювання цін на лікарські засоби певною мірою існувало й раніше, адже держава встановлювала обмеження цін виробника чи експортера. Мабуть, проб­лема в тому, що в Україні це пов’язано із системою оподаткування – ми шукаємо крайніх уже на етапі продажу. Сьогодні ринок реалізації, особливо імпорту, лікарських засобів якоюсь мірою монополізований. І саме на цій стадії заробляється найбільше грошей. Коли продукція доходить до аптек, там уже немає можливості особливо підвищувати ціну.
У нас ця “боротьба” за просту людину так спотворена, що якщо хтось, не дай Боже, захворіє, в нього не вистачить грошей на ліки. В багатьох країнах знижена податкова ставка на медпрепарати. Доки в Україні ставка податку на додану вартість становитиме 20%, ми будемо всю зарплату віддавати на ліки, якщо захворіємо.
Сьогодні будь-яка дія нагадує імітацію, бо в результаті все закінчується тим, що ціна як була, так і залишилась висока. Сьогодні українець не може на свої скромні доходи вижити. 

Олег Мацех,

голова ВО ПП “Громадянська позиція”:

- Я це не схвалюю, як і будь-яке регулювання цін на будь-яку продукцію. У нас відсутнє поняття ринку, ринкової економіки. Як правило, намагання регулювати ціни свідчить про те, що ситуація вийшла з-під контролю і влада нічого іншого не може придумати. У жодній країні такого немає. Для того, щоб не було зловживань на ринку, є Антимонопольний комітет. Якщо він не реагує на підвищення цін, це означає, що збільшилися витрати. Тому такі речі не можна робити жодним чином. Якщо йдеться про соціально незахищені верстви населення (пенсіонерів, інвалідів), то вони мають отримувати адресну допомогу, тобто держава повинна індивідуально підтримувати таких людей і гарантувати їм певні соціальні пакети. Це можна робити або адресно, або, відкриваючи соціальні аптеки. Тільки таким чином, а не через регулювання цін.

Ярослав Рущишин,

підприємець, член Комітету підприємців Львівщини:

Негативно. Я не хочу говорити конкретно про лікарські засоби. Будь-яке втручання держави в економіку призводить до зловживань, спричиняє корупцію тощо. А тим паче в нашій корумпованій державі це однозначно передбачувано. Будь-які додаткові державні повноваження у формі контролю призведуть до зловживань.

Ігор Герич,

професор хірургії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького:

– В умовах України – це дуже добра історія. Хоча, з погляду світу, це неправильно. Тобто, у більшості країн світу цей крок сприйняли би як достатньо агресивний. Нині на фармацевтичному та фармакологічному ринках анархія. Цей крок, якщо він буде тимчасовий, дозволить стабілізувати ситуацію, уникнути переплати за ліки та абсурдних цін на медпрепарати. Ба більше, для населення такий крок буде дуже добрий, тому що він автоматично призведе до зниження та стабілізації цін на медикаменти.

Зіновія Івасівка,

заступник директора Львівського обласного центру репродуктивного здоров’янаселення:

– Ставлюся позитивно. Народу дуже важко, адже ціни на закордонні препарати дорогі, а українських аналогів немає. Людям однозначно важливо, щоб хтось взявся за їхній захист, особливо це стосується соціально незахищених осіб. Буде спротив із різних сторін, але оптимальний варіант усе ж потрібно знайти.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7803 / 1.59MB / SQL:{query_count}