Труднощі європерекладу

На Вашу думку, чи може стати проблемою під час Євро-2012 те, що українці мають слабкі знання іноземних мов?

На Вашу думку, чи може стати проблемою під час Євро-2012 те, що українці мають слабкі знання іноземних мов?

Європейські журналісти, які цього тижня відвідали українські міста, де відбуватимуться футбольні матчі Євро-2012, відзначають те, що українці мають низький рівень володіння іноземними мовами.

“Мало хто з українців володіє англійською (про німецьку взагалі помовчимо). Цю проблему визнали на рівні Оргкомітету з підготовки до турніру. Планувалося організувати з нуля волонтерський рух: студенти, які знають іноземні мови, повинні були супроводжувати міліціонерів і перекладати для них під час чемпіонату. Результату – жодного.

Тож тепер міліції доведеться засісти за підручники з англійської”, – пише Маттіас Марбург із німецького видання “Bild am Sonntag”. У зв’язку з цим, виникає низка питань стосовно єврочемпіонату. Найголовніше з них – щодо порозуміння між туристами та місцевими жителями. Як туристи спілкуватимуться з правоохоронцями, персоналом закладів громадського харчування і готелів, медпрацівниками, продавцями у магазинах, звичайними українцями на вулицях?

З огляду на такі реалії, сьогодні “Пошта” запитує читачів про те, чи може стати проблемою під час Євро-2012 те, що українці мають слабкі знання іноземних мов?

Святослав Шеремета,
депутат Львівської облради, фракція НРУ:

– Вважаю недоліком те, що українці недостатньо володіють іноземними мовами. Ми маємо вивчати мови. Я переконаний, що наступне покоління наших громадян, які у школі вивчать дві-три мови, значно піднімуть загальний рівень володіння нації іноземними мовами. Думаю, що сьогодні недостатнє знання мов не вплине на проведення Євро-2012 в Україні, бо українці завжди є доброзичливими і гостинними. Тому, навіть не знаючи достеменно іноземні мови, усіх гостей ми приймемо на високому рівні й усі повернуться додому з найкращими спогадами про Україну.

Марк Зархін,
президент Гільдії рестораторів Львова:

– Це може закінчитися катастрофою. Майже в усьому світі рівень знання англійської мови на порядок вищий, аніж у нас, в Україні, зокрема у Львові. І цілком логічно, що коли іноземець приїде і не зможе знайти те, що шукає, або пообідати, бо з ним не спілкуватимуться іноземною – з’явиться серйозна пляма на репутації. Оцінка міста буде негативна, якщо між людьми не буде діалогу.

Олеся Барчук,
менеджер зі зв’язків із громадськістю:

– На мою думку, це не те, що може стати найбільшою проблемою. Звичайно, те, що українці погано знають іноземні мови, може викликати певні незручності. Але все одно люди, які спілкувати­муться безпосередньо з гостями Євро, тобто працівники готельного, туристичного бізнесу, знають іноземні мови або принаймні англійську. Молодь також переважно знає на розмовному рівні одну з іноземних мов.

Анна Вертегел,
головний спеціаліст відділу прес-служби Львівської міськради:

– Львів робить усе для того, щоб іноземні туристи не відчували дискомфорту через мовне питання: налагоджує співпрацю з волонтерами, організовує фанпосольства, де іноземні туристи можуть отримати всю необхідну інформацію рідною для них мовою. Зрештою, і самі львів’яни готові допомагати іноземним фанам чемпіонату, а, як відомо, бажання допомогти перемагає всі мовні бар’єри.

Юрій Бульбах,
тамада, музикант:

– Це точно буде проблемою! Знаю з власного досвіду, коли на вулиці іноземці запитують дорогу, то вдається вичавити з себе лише щось на кшталт “гов ту туда” і показати пальцем. Що вже казати, якщо запитають, де можна переночувати чи замовити екскурсію? Вважаю, нам варто вчити мови, вони нам знадобляться навіть після Євро-2012. Я так і роблю, до речі, в одній із  кращих шкіл іноземних мов Львова. І всім раджу. Вчити мову загалом і в цій школі зокрема. А найкраще було б, якби влада організувала безкоштовне навчання англійської початкового рівня. Впевнений, охочих було б достатньо і перед гостями з Європи ми б не зганьбилися.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8205 / 1.58MB / SQL:{query_count}