Оази міста Лева

Чого, на вашу думку, бракує львівським паркам?

Чого, на вашу думку, бракує львівським паркам?

Із приходом весни дедалі більше хочеться забути про міський асфальт і вибратись на природу. Однак, зважаючи на робочі будні, для багатьох єдиний шанс побродити зеленими стежками – це завітати до парку. Попри те, що у Львові бракує зелені й обласний центр не дотягує до норми озеленення на душу населення, наше місто є одним із найзеленіших в Україні.

Загалом у місті Лева нині є 21 парк. Щоправда, для того, аби там було приємно гуляти, потрібно чимало коштів. На жаль, грошей на утримання парків, зазвичай, шалено бракує. Останніми роками їх на утримання виділяли лише 30% коштів від потреби, капітальний ремонт у парках не проводили, що негативно позначається на зовнішньому вигляді зелених насаджень і елементів благоустрою.

Сьогодні “Пошта” запитує читачів, чого, на їхню думку, бракує львівським паркам?

Андрій Корнат,
депутат Львівської облради, голова ЛКО НРУ:

– Я щоранку бігаю – інколи у Стрийському парку, інколи у Парку культури. І фіксую, що благоустрій Стрийського парку став кращим. Парк набуває європейського вигляду. Те, що бачу, мене як львів’янина тішить. Чого бракує? Я б хотів бачити наші парки освітленими ввечері, хотів би, щоб ті будівлі і об’єкти, які є у парках, були реконструйовані і відремонтовані, хотів би бачити нові насадження. Добре було б, якби у парках росли нові, рідкісні породи дерев, кущів. У Парку культури треба оновити дитячі атракціони, бо нині вони виглядають дуже по-радянському. Це дисонує з європейським обличчям нашого міста. Владі варто звернути на це увагу.

Олег “Джон” Сук,
музикант:

– Я щодня буваю у Стрийському парку та в Парку культури, гуляю із собакою вже багато років поспіль. Тож можу сказати, що зараз ситуація, принаймні в цих двох парках, значно покращилася. Складається враження, що у цих парків нарешті з’явився господар. Постійно щось роблять для відновлення парку: прибирають, прокладають доріжки, у Стрийському парку поміняли ліхтарі. Дуже хотілося б, щоб усі ці роботи не припинялися, бо зараз парки виглядають як людина, яка повільно одужує після тривалої та виснажливої хвороби.

Віктор Степанюк,
керівник відділу спорту Львівської міської ради:

– Особисто для мене львівські парки – улюблене місце для відпочинку та прогулянок. Звичайно, приємно, що навели лад у Стрийському парку та парку ім. Франка. Там нові доріжки, освітлення, лавочки, але все ж працювати є над чим. Окремо слід подбати про безпеку.

Як на мене, було б доречно збільшити кількість патрулів або ж закріпити їх за кожним окремим парком, щоб вони стежили за порядком – аби там не розпивали алкоголь, не розводили вогонь, не вигулювали собак без намордників.

Ірина Мещерякова,
менеджер магазину жіночого одягу:

– Насамперед у львівських парках бракує культури поведінки відвідувачів. Адже розкидані папірці, пляшки, соняшникове лушпиння – усе це наша “заслуга”, а не провина двірників. Також хочеться, щоб було більше асфальтованих доріжок та ліхтарів уздовж алей. Оскільки мені іноді доводиться гуляти з маленькою похресницею, маю змогу на повну силу відчути незручності, пов’язані з їх браком.

Олександр Кагало,
завідувач відділу охорони природи екосистем Інституту екології Карпат НАН України:

– Львівським паркам потрібен повноцінний проект реконструкції та догляду за ними. У місті є люди, які можуть його розробити, і є інституції, які можуть втілити такі речі в життя. Та, на жаль, у нас завжди для таких справ не вистачає коштів. Нормальний вигляд парку – це дуже дорога справа. Для цього найперше потрібне конкретне наукове обґрунтування і пильність. Кущі постійно ростуть, тому робити раз і навічно тут не вийде. У наш час ніхто вже не хоче працювати на ентузіазмі, тому для цього треба шукати великі кошти. У Львові вдалим прикладом міг би бути Стрийський парк, якби за ним далі належно слідкували. Можна також узяти приклад з поляків, як вони доглядають свої парки. Усі національні парки країни мають чудовий вигляд.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7904 / 1.58MB / SQL:{query_count}