Всесвітній парад зірок

До 24 серпня у північній півкулі Землі триватимуть рясні зорепади. Нічне небо найближчим часом буде осяяне не лише повним місяцем. До 100 зірок на годину, що падатимуть на Землю, може побачити кожен – треба лише пізніше йти спати. Це безкоштовний спектакль небесних світлячків, це тисячі бажань, що збуваються, якщо в них вірити. Дехто думає, що з кожною зіркою, яка падає, помирає людина і її душа таким чином відлітає до неба.

Нічне небо найближчим часом буде осяяне не лише повним місяцем. До 100 зірок на годину, що падатимуть на Землю, може побачити кожен – треба лише пізніше йти спати. Це безкоштовний спектакль небесних світлячків, це тисячі бажань, що збуваються, якщо в них вірити. Дехто думає, що з кожною зіркою, яка падає, помирає людина і її душа таким чином відлітає до неба.
Цей найпотужніший потік почав проявляти себе з 17 липня і триватиме до 24 серпня. Але максимальна кількість метеорів буде сьогодні. За годину падатиме близько сотні зірок. Такий масштабний зорепад відбудеться завдяки вдалому збігу обставин – традиційному серпневому зорепаду та метеорному потоку Персеїди. Метеори зазвичай називають за сузір’ям, з якого вони з’явились, в даному випадку це – Персей. Таким чином ми всі можемо помилуватися красою Всесвіту, а саме нашої Галактики, і все це завдяки активності метеорного потоку.
Метеорний потік
Метеорний потік – це зустріч Землі з роєм космічного сміття, твердими частинками невеликих розмірів, які рухаються по своїй орбіті навколо Сонця. Космічні частинки, потрапляючи з великою швидкістю в атмосферу Землі, згорають, і цей процес у народі називають “падаючою зіркою”.
Жодної небезпеки для людей метеорні потоки не становлять, оскільки частинки, які згорають в атмосфері, за розмірами можна порівняти до найдрібнішої піщинки. Метеори є “слідом” комети Свіфта-Туттля, відкритої в 1862 році, що здійснює свої періодичні польоти навколо Сонця. Точка на небосхилі, звідки вони летять, називається радіантом, а за положенням радіанта, рідше – за назвою комети-родоначальниці, отримує назву потік. Під час руху по своїй орбіті Земля щороку наближається до цього потоку і перетинає його частину, що і призводить до явища метеорного дощу. Хоча щороку Земля перетинає десятки таких метеорних потоків, тільки в серпні, коли небо безхмарне і ясне, зорепад видно неозброєним оком.
Кольорові зірки
Якщо дивитись на зорі, то лише після довгого спостереження починаєш помічати, що ці маленькі цяточки поміж синяви неба не всі білі. Насправді є цілий діапазон кольорів зірок: блакитні, білі, червоні і навіть золотаві. Як зазначають фахівці, Персеїди можна відрізнити від інших метеоритних потоків – наприклад, Аквариди і Капрікорніди, –
за кольором “летючих зірок”. Частинки Персеїд найчастіше білі. Персеїди летять швидше за всі потоки. Отож, найближчими ночами чекаємо справжньої зіркової заметілі, сніжинки якої, на жаль, не долітають до землі.
Місце перегляду
Для спостереження метеорного дощу не потрібні жодні астрономічні прилади, тому насолодитися нічним видовищем може кожен. Для кращого перегляду варто полишити місця зі штучним освітленням, потрібно зручно вмоститися та насолоджуватись парадом зірок. Місце розташування залежить від уяви кожного: це може бути і лавочка в парку, і плед на траві, і навіть вікно рідного дому. Головне – настрій для спостереження за природним дивом, що буває лише раз на рік.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7926 / 1.56MB / SQL:{query_count}