Мільйонні борги

Підприємства Львівської міськради судяться між собою

Підприємства Львівської міськради судяться між собою

Шевченківська прокуратура Львова подала дві позовні заяви до Господарського суду Львівської області в інтересах ЛМКП “Львівтеплоенерго” про стягнення з двох міських ЛКП заборгованості за постачання теплової енергії на 5 млн 800 тис. грн. Загалом перед теплоенерго боргують 19 ЛКП на понад 30 млн грн.

Йдеться про ЛКП “Сокільницьке”, яке не доплатило більше 2 млн 100 тис. грн, а КП “Балатон-409” – 3 млн 710 тис. грн. Хоча, згідно з договорами, укладеними між теплоенерго і цими підприємствами, вони повинні своєчасно та в повному обсязі оплачувати отриману теплову енергію. Як пояснив Олександр Удовенко, в. о. голови Шевченківської райадміністрації Львова, це давні борги підприємства, які збереглися ще з 2002 року.

– Зараз немає проблем зі сплатою коштів за тепло, воду чи кварплату – теплоенерго, водоканалу чи ЛКП відповідно. Адже всі вони надходять на єдиний банківський рахунок, де автоматично розкидаються на виконавців послуг. Щодо ЛКП “Балатон-409”, наразі це єдине ЛКП району, з яким справа дійшла до суду, – розповів Олександ Удовенко. Тож керівництво райадміністрації веде переговори з “Львівтеплоенерго” про реструктуризацію боргу.

Михайло Подусівський, директор ЛКП “Балатон-409”, своєю чергою, зазначив, що частину коштів, а саме субсидії і допомоги, не проплатила держава.

– Наразі мешканці нам заборгували 1,5 млн грн. Люди не платять, оскільки, по-перше, не розуміють до кінця двоставкового тарифу і незадоволені ним, а, по-друге, просто не мають грошей, – резюмує Михайло Подусівський.

Водночас, як розповіла “Пошті” Галина Пакулець, начальник відділу обліку і збуту теплової енергії ЛМКП “Львівтеплоенерго”, таких випадків достатньо багато. З 42 ЛКП, які мають договори з теплоенерго, 19 заборгували більше 30 млн грн. У середньому одне ЛКП недоплатило від 700 тис. грн до 3,5 млн грн. Наразі провадження справи триває лише щодо двох. ЛМКП “Львівтеплоенерго” визнають: раніше позовів на львівські комунальні підприємства не практикували, оскільки вони мають спільного власника – міськраду.

– Це був вимушений крок. У грудні прокуратура провела перевірку на підприємстві й зобов’язала усунути всі виявлені порушення. Серед них –подати позовні заяви на боржників, – розповіла Галина Пакулець, начальник відділу обліку і збуту теплової енергії ЛМКП “Львівтеплоенерго”.

А от щодо решти юридичних осіб політика підприємства суттєво відрізняється. За словами Галини Пакулець, “Львівтеплоенерго” подає позов до суду про стягнення заборгованості зя всіх юридичних осіб, які не платять за тепло понад три місяці. Щоправда, вона визнає, що така політика не є надто ефективною. “За січень з 46 млн грн, які надійшли підприємству, лише 300 тис грн стягнули через суд. Тому ми почали практикувати відключення споживачів. Минулого тижня відключили одну з фірм, в списку ще десять. Щойно борг сплатять, ми повторно безкоштовно підключимо споживача”, –  каже Галина Пакулець.

До населення наразі політику відімкнень не застосовують, оскільки технічної можливості від’єднати якусь квартиру окремо немає.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8230 / 1.55MB / SQL:{query_count}