У числі № 105 від 21 вересня 2010 року “Пошта” повідомила читачів про те, що з 1 жовтня цього року максимальна допомога для догляду за дитиною до трьох років становитиме 907 грн, мінімальна – 130 грн на місяць. Про зростання цієї та інших державних виплат проінформував сайт Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту.

Ця інформація зацікавила багатьох батьків, які доглядають діток віком до трьох років, тож вони звернулися до газети з проханням дати чітку відповідь на питання: які сім’ї можуть сподіватися на максимальну допомогу від держави.

“Пошта”, своєю чергою, звернулася за консультацією до заступника начальника Головного управління праці та соціального захисту населення ЛОДА Оксани Яковець.

З 1 жовтня цього року, як пояснила Оксана Степанівна, збільшилася величина прожиткового мінімуму й, відповідно, проведено перерахунок розміру допомоги для догляду за дитинкою до трирічного віку тим особам, у кого вона призначається залежно від середньомісячного сукупного доходу.

– Нині допомога для догляду за дитиною після досягнення нею трирічного віку, – каже Оксана Яковець, – надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімум, встановленим для працездатних осіб, і середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але вона не може бути меншою ніж 130 грн.

Скажімо, батьки – студенти, їхньому синочкові виповнилося 1,5 року. Батько не отримує стипендії, а мати вже півроку отримує допомогу для догляду за дитиною до трьох років – 130 грн. Але ця допомога в дохід сім’ї не враховується. Отже, ця родина з 1 жовтня отримує максимальний розмір допомоги – 907 грн.

Розглянемо інший варіант. Батько стоїть на біржі і отримує 650 грн допомоги з безробіття, а мати – лише 130 грн. З 1 жовтня ця сім’я отримуватиме допомогу для догляду за дитиною до трьох років у розмірі 257 грн (907 – 650 грн).

Якщо батько працює і має зар­плату 1500 грн, то сім’я отримуватиме допомогу у розмірі 130 грн, оскільки зарплата чоловіка більша, ніж прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8652 / 1.54MB / SQL:{query_count}