Трамвай у нікуди?

З першого серпня розпочнеться будівництво трамвайної лінії на Сихів. Водночас деякі науковці вже зараз стверджують - такий проект є економічно невигідним і невиправданою.

З першого серпня розпочнеться будівництво трамвайної лінії на Сихів. Водночас деякі науковці вже зараз стверджують - такий проект є економічно невигідним і невиправданою.

Про трамвай, який з'єднає центр міста і Сихів, говорилося дуже багато ще до початку його проектування, оскільки проблема транспортного забезпечення сихівчан збільшувалася прямо пропорційно до їх кількості. Її частково вирішують маршрутні таксі, однак, зважаючи на стрімку розбудову міста у бік с. Зубри, транспортні проблеми Сихова ще далеко не досягли свого апогею.

ЗІК
tramvaj.jpg

Трамваям у центрі міста вже зараз затісно

 

З часу виникнення ідеї "сихівського трамвая" до часу її реалізації змінилося багато чого. Зараз у науковців, які вивчають пасажиропотоки, виникають сумніви у його доцільності. Планують кілька маршрутів, які йтимуть від "Санта-Барбари" на залізничний вокзал через вул. Вітовського або через вул. Франка, на вул. Замарстинівську та на вул. Личаківську. Орієнтовна вартість проекту - 115 млн грн. За словами Андрія Федоренка, директора ЛКП "Львівелектротранс", трамвайна колія буде розрахована на нові моделі і нею їздитимуть до 16-18 сучасних двосекційних трамваїв вартістю близько 10 млн гривень кожен.

- І тут виникає основна проблема: всі вони йтимуть через центр міста, який і так "закоркований". Нам потрібно, навпаки, вивести ці пасажиропотоки з центру, адже більшості навіть туди немає потреби їхати! - стверджує Віталій Мазур, доцент кафедри систем автоматизованого проектування, завідувач науково-дослідної лабораторії ГНДЛ-80 НУ "Львівська політехніка".

Науковець пропонує замість трамвая продовжити тролейбусні лінії, які обійдуться набагато дешевше, ніж трамвай, і дозволять розвантажити Си­хів, оминаючи центр міста.

- Це також ефективніше, зважаючи на витрати, адже вартість контактної мережі для тролейбуса удесятеро менша, ніж будівництво колії для трамвая. Не кажучи вже про те, що, крім колії, потрібно закупити до 20 трамвайних вагонів, - наголошує Віталій Мазур.

Натомість інший науковець - Віталій Дубина, керівник авторського колективу з коригування Генерального плану, має протилежну думку: "Генпланом передбачено трамвай, оскільки в нього більша пропускна здатність - 8-12 тисяч пасажирів на годину. Натомість у тролейбуса вдвічі менша. До того ж трамвай дорожчий за тролейбус лише в процесі будівництва за рахунок колії".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8957 / 1.55MB / SQL:{query_count}