Засніжена догана

Занесені снігом львівські дороги, які нібито щодня прибирає понад півсотні одиниць техніки, викликають обурення не лише пересічних мешканців. Увагу на них нарешті звернули й правоохоронні органи. Прокуратура Львова вимагає притягнути до дисциплінарної відповідальності посадовців Ратуші, відповідальних за прибирання вулиць від снігу, та активізувати роботу комунальних служб міста.

Занесені снігом львівські дороги, які нібито щодня прибирає понад півсотні одиниць техніки, викликають обурення не лише пересічних мешканців. Увагу на них нарешті звернули й правоохоронні органи. Прокуратура Львова вимагає притягнути до дисциплінарної відповідальності посадовців Ратуші, відповідальних за прибирання вулиць від снігу, та активізувати роботу комунальних служб міста. "Роботи з усунення наслідків снігопаду комунальними службами Львова проводяться  незадовільно, несвоєчасно та в обсязі, що не може гарантувати безпечні умови для руху автотранспорту і пішоходів", - йдеться у поданні, яке прокуратура міста внесла міському голові Львова.

"Згідно з інформацією ВДАІ Львова, період перших снігопадів 13 - 14 жовтня 2009 року  засвідчив відсутність  належної підготовки комунальних служб до зимового періоду  експлуатації вуличної мережі. В обласному центрі прибирання снігу  та посипання протиожеледними матеріалами проїзної частини вулиць фактично не проводили. 12 грудня 2009 року повторилася подібна ситуація... 21 грудня 2009 року, за умов утворення ожеледиці на поверхні проїзної частини, спостерігалися значні затримки в русі автотранспорту на всіх  підйомах та в цей час роботи з усунення  наслідків снігопаду були вкрай незадовільними, оскільки оброблення дорожнього покриття здійснювалось фактично піском без додавання необхідної соляної суміші, що, відповідно, не могло ліквідувати ожеледицю. З цієї ж причини в період снігопадів  20 - 21 січня 2010 року  вулична мережа  була неочищена від снігу... В неналежному стані знаходяться тротуари  та пішохідні доріжки...", - йдеться у поданні.

Більше того, за інформацією правоохоронців, "стан проїзної частини штучно погіршують працівники ЖЕКів та інших комунальних підприємств Львова, які викидають сніг та бруд з тротуарів на дорожнє покриття вулиць міста, що стає причиною утворення  наледів на проїзній частині".

Відповідальними за ситуацію прокуратура вважає директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Юрія Гольця, який не забезпечив "належного контролю за підготовкою комунальних підприємств Львова до зимового періоду", начальника управління інженерного господарства  Львівської міської ради Андрія Чернецького, який не вжив "відповідних заходів для усунення наслідків снігопаду" та не забезпечив "контролю за діяльністю шляхоремонтних підприємств при  підготовці  у зимовий період", а також голів районних адміністрацій.

Окрім іншого, прокуратура Львова відверто звинуватила міських чиновників у брехні: "Посадовими особами Львівської міської ради безпідставно надаються відомості в засобах масової інформації про те, що комунальні служби Львова належним чином профінансовані та підготовлені  до зимового періоду, а прибирання доріг у Львові  від снігу та посипання дорожнього покриття пісковою сумішшю для запобігання льодових утворень здійснюється належним чином". Коментувати подання прокуратури та ймовірну відповідальність чиновників у міській раді наразі відмовляються.

Натомість свіжий сніг засвідчив: ситуація із прибиранням доріг не змінилася: львівські вулиці цілком можуть претендувати на статус полігону для любителів позашляхової їзди, а чиновники й надалі рапортують про успішне прибирання і виправдовуються надмірними снігопадами. "За минулу добу у Львові випало 21 см снігу. Якщо брати статистику минулих років, то таких сніжних зим у нас не було більше десяти років. Сніг на вулицях міста прибирало 74 одиниці техніки, з них 33 одиниці - КТП №1339, 29 одиниць із ШРП, а також 12 АТП "Львівське". У другій половині дня 1 лютого ця техніка прибиратиме  внутрішньоквартальні дороги", - повідомив учора на брифінгу Юрій Голець. Також міський посадовець нарікає, що техніка КТП №1339 та ШРП районів не найкраща, вона відпрацювала свій моторесурс. "Є потреба у заміні техніки, але така одна спецмашина коштує 400 - 600 тис. грн, а на Львів таких машин треба десятки. Натомість іноземна снігоприбиральна техніка коштує, може, стільки ж, але в інших умовних одиницях", - жаліється пан Голець. І на останок дає львів'янам екстраординарну пораду: не виїжджати без особливої потреби власними автівками на засніжені дороги.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8252 / 1.58MB / SQL:{query_count}