Виконком ручного режиму?

У Львові новий виконком. На сесії міської ради депутати погодили проект ухвали, запропонований міським головою Андрієм Садовим. Тож відтепер до виконавчого комітету входить 8 осіб

У Львові новий виконком. На сесії міської ради депутати погодили проект ухвали, запропонований міським головою Андрієм Садовим. Тож відтепер до виконавчого комітету входить 8 осіб, а саме: міський голова Андрій Садовий, керівник справ виконкому Марта Литвинюк, секретар міської ради Володимир Квурт, заступник міського голови з питань підготовки до Євро­2012 Олександр Жаріков, перший заступник міського голови Олег Синютка, заступник з гуманітарних питань Василь Косів, заступник з питань містобудування та інфраструктури Володимир Шевчук і заступник начальника ГУ МВС у Львівській області Олег Рудницький.

Нагадаємо, своє бажання розпустити виконком Андрій Садовий висловив ще 17 вересня під час попереднього засідання сесії Львівської міської ради. Аргумент був залізним - "негативна робота". Натомість пан Садовий запропонував включити до складу виконкому усіх своїх заступників. Депутати підтримали розпуск виконкому, проте відмовилися погодити запропонований міським головою склад. Тоді більшість депутатів обурило, що у новому виконкомі не буде жодного представника громадськості, а лише люди, підконтрольні панові Садовому. Адже, по суті, зміни у виконкомі полягають лише у тому, що замість трьох представників громадськості міський голова увів у склад Олександра Жарікова, робота якого, до слова, передбачає перебування у Києві, тож навряд чи він часто зможе бути присутнім на засіданнях виконкому.

Цього разу депутати, схоже, "забули" про свої застереження і 50 голосами "за" затвердили новий склад виконкому. Питання голосували без попередньої дискусії. Щоправда, під час розгляду керівник фракції "Наша Україна" Василь Трач запропонував збільшити кількість членів міськвиконкому до 17 осіб, а керівник фракції ВО "Свобода" Василь Павлюк - до 21 особи. Втім, пан Садовий поставив на своєму. "Проти" нового складу висловилось 16 депутатів, ще п'ятеро утрималось При цьому логічних та аргументованих пояснень зміни складу виконкому ані від міського голови, ані від депутатів на сесії так і не пролунало..

Один із екс­членів виконкому, представник НУ Михайло Коропецький, переконаний, що причини лежать не у професійній, а в політичній площині.

- Ми дуже часто не погоджувалися із запропонованими рішеннями. Один з останніх прикладів - зростання вартості проїзду у маршрутках, - сказав він "Пошті".

Володимир Квурт, секретар міської ради та член і старого, і нового виконкому, пояснив ситуацію так:

- Упродовж літнього періоду у виконкомі склалася конфліктна ситуація, з якої потрібно було шукати вихід. Зміна складу виконкому - це формування позиції для виходу з цієї кризи. Потрібно було сформувати виконком, який міг би продовжувати роботу, тому, як на мене, не так зрештою й важливо, хто до нього входитиме, - сказав пан Квурт "Пошті".

Водночас цікаво, що більшість депутатів, з якими спілкувалася "Пошта" , відхрещувалися від ухваленого рішення і заявляли, що вони та їхні колеги не голосували за зміни у виконкомі.

- Для мене велика загадка, чому міська рада розпустила виконком і потім проголосувала фактично за той же його склад. Я пропонував, щоб пан Садовий пояснив причини розпуску виконкому, проте їх ніхто так і не озвучив, - сказав "Пошті" депутат Володимир Гірняк.

Оскільки, згідно із законодавством, голосування відбувалося у таємному режимі, тож шукати відповідальних - марно. Залишається лише факт - пан Садовий, вочевидь, володіє неперевершеними "даром і аргументами переконання", якщо ще недавно обурені депутати мовчки, "підібгавши хвости", перейшли на бік очільника міста. Адже навіть якщо виключені "представники громадськості" були недостатньо професійними, залишається незрозумілим, чому пан Садовий просто усунув їх, а не замінив на фахових експертів, позбавивши у такий спосіб громадськість навіть номінальної участі у вирішенні важливих господарських питань міста.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8593 / 1.57MB / SQL:{query_count}