Аукціони в глухому куті

Замість 107 мільйонів гривень від продажу землі Львів цьогоріч отримав лише 18

Замість 107 мільйонів гривень від продажу землі Львів цьогоріч отримав лише 18

Земельні аукціони зависли в повітрі. Через законодавчі непорозуміння Львів недоотримав до бюджету близько 20 млн грн. Адже нині у Львові, як і в Україні загалом, не відбувається жодного аукціону.

- Спершу був Закон "Про бюджет", який повністю знівелював аукціони, потім рішення Конституційного Суду повернуло умови ліцензування на аукціони. А ці умови просто не розроблені, і тому зараз нема кому проводити аукціони, - розповів "Пошті" Ігор Гуменчук, заступник начальника управління земельних ресурсів Львівської міської ради.

Аби якось наповнювати бюджет, у місті взялися розпродувати землю під комунальним майном. Та все ж залатати 20-мільйонну дірку таким чином навряд чи вийде. Із запланованих на цей рік 107 млн грн від продажу землі Львів отримав лише 18 млн грн.

До того ж ділянки, які планували продавати з аукціонів найближчим часом, опинилися під арештом. Йдеться про земельні ділянки на вул. Липовій Алеї - Стуса та Сулими - Спокійній, де планувалося бу­дівництво готелів. За словами Ігоря Гуменчука, на ділянку на Липовій Алеї претендує ФК "Карпати", який має на неї містобудівне обґрунтування. А на вул. Сулими інша фірма представила такий же документ і планує використовувати землю для обслуговування власних об'єктів.

"Таке відбувається у всьому Львові. Взагалі суди останнім часом почали ухвалювати дивні рішення. Ви тільки подумайте, де стадіон "Україна" і де Липова Алея, дивно, що ця територія прилягає до нього", - обурюється чиновник.

Та найгірше у цій ситуації, напевне, бу­дівельникам. Якщо аукціонний ступор затягнеться до кінця року, то через два-три роки їм просто ніде буде будувати. Як наслідок, на ринку нерухомості виникне дефіцит, а й без того високі ціни на житло знову стрімко піднімуться.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8262 / 1.53MB / SQL:{query_count}