«Не плануємо взимку відключень електроенергії, але це за умови відсутності пошкоджень інфраструктури внаслідок атак»

Львівщину відвідав міністр енергетики України Герман Галущенко

Львівщина, як і інші регіони України, торік зазнала багатьох ракетних ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури. Тоді ж запровадили графіки погодинних відключень електроенергії.
Цього тижня міністр у Львівській ОВА відбулась нарада міністра енергетики України Германа Галущенка з керівництвом області, Львова, а також НЕК «Укренерго», АТ «Укртрансгаз», ПРАТ «Львівобленерго», АТ «Львівгаз», ДСНС, СБУ, НАК «Нафтогаз України». Говорили про майбутній опалювальний сезон. 
«Торік ворог намагався повністю зруйнувати енергетичну систему України, аби залишити нас без електропостачання і таким чином змусити йти на поступки. Підступний план не вдався, тому не виключено, що цьогоріч він знову атакуватиме наші об’єкти, врахувавши свої помилки. Для нас важливо максимально підготуватися. Йдеться про наявність на об’єктах енергетики необхідного устаткування, його ефективну роботу а також про швидкість реагування на екстрені ситуації», – зауважив пан міністр.
«Наше завдання – зробити усе можливе, щоб забезпечити роботу стратегічних об’єктів області цієї зими. Першочергово думаємо про людей, аби у них були світло, газ та вода. Це безумовно важке завдання, адже ворог надалі може атакувати об’єкти інфраструктури. Якщо говорити про комунальні заклади обласного підпорядкування на Львівщині, в тому числі лікарні та школи, то вони забезпечені генераторами на 95%. Якщо школа чи садочок у вашій місцевості без генератора, то варто звертатись до органів місцевого самоврядування», – акцентував начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Основним питанням наради стало забезпечення критично важливих об’єктів (підстанцій, залізниці тощо) трансформаторами, генераторами та іншими засобами, які слугуватимуть додатковим джерелом енергії у період ймовірного блекауту.
Герман Галущенко заслухав доповіді про ситуацію з підготовкою до опалювального сезону на Львівщині, а також про відновлення об’єктів, які зазнали пошкоджень внаслідок атаки ворога торік. Міністр наголосив також на важливості інженерного захисту об’єктів та перевірки пожежної безпеки, укриттів на цих об’єктах.
«Ми не плануємо цієї зими відключень електроенергії, але це за умови відсутності серйозних пошкоджень інфраструктури внаслідок атак. Енергосистема України, в тому числі на Львівщині, повністю готова до проходження наступної зими. Тобто, якщо навіть будуть відключення, вони матимуть тимчасовий характер. Маємо розуміти, що ворог непередбачуваний», – наголосив Герман Галущенко.
«Поки триває війна, жоден об’єкт критичної інфраструктури не застрахований від можливої надзвичайної ситуації. Доки немає капітуляції росії, не можна бути спокійним за об’єкти критичної інфраструктури, залишається великий ризик подальших атак на критичну інфраструктуру України. Система залишається достатньо вразливою і наразі однозначно не вийде на довоєнні потужності. Поки тепло, варто активно готуватися до нового опалювального сезону», – наголошував у розмові з «Львівською Поштою» експерт з паливно-енергетичних питань, ексречник НАК «Нафтогаз України» (2004 – 2006 рр.) Віктор Гальчинський.
З його слів, кожному українцю хотілося б мати спокійну ситуацію на осінь і щоб не було ударів по критичній інфраструктурі… «Будьмо реалістами: все залежить від успіхів воїнів на фронті, також і від роботи ППО. Минулий сезон показав: ті, хто підготувався до найгіршого, змогли швидко зорієнтуватися, змогли мінімізувати ризики і залишитися з теплом і світлом або ж не зупиняти бізнес. Отож під час опалювального сезону 2023-2024 років є такий самий ризик, як і минулої зими», – зазначає Віктор Гальчинський.
На запитання «Львівської Пошти», як підготуватися до нового опалювального сезону влітку, Віктор Гальчинський відповів: «Якщо живете у багатоквартирному будинку, то варто подбати про утеплення квартири. Варто придбати зарядну станцію. Вона не забезпечить всі прилади у квартирі, але забезпечить базові потреби помешкання. Скажімо, можна буде зарядити телефони, комп’ютер. Хто живе у приватних будинках, варто ставити гібридні котли з дотриманням правил безпеки, подбати завчасно про придбання дров».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8360 / 1.57MB / SQL:{query_count}