Знову графіки погодинних відключень: є шість груп

Через ремонтні роботи жителів Львівщини попереджають про можливі обмеження електропостачання

На українських електростанціях триває масштабна ремонтна кампанія, яка дозволяє підготуватися до наступного опалювального сезону. Енергоблоки, на яких проводять ремонти, деякий час не зможуть виробляти електроенергію. Ремонти роботи на енергооб’єктах триватимуть до жовтня. Також цього літа обсяги робіт будуть більшими ніж у попередні роки через російські атаки на енергооб’єкти минулої осені-зими. Саме тому у літній період може виникнути дефіцит потужності в енергосистемі і, як наслідок, необхідність впровадження графіків.
«Наші енергетики продовжують роботу на енергетичних об’єктах. Це стосується відновлення тих об’єктів, які зазнали ударів ворога, і тих, на яких виконуються планові щорічні роботи з метою підготовки до опалювального сезону. У зв’язку з цим, за інформацією Укренерго, можливі певні обмеження в електропостачанні з метою збалансування між генерацією і споживанням», – каже перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.
З його слів, залежно від дефіциту, який можливо виникатиме, можуть застосовувати різні типи обмежень: як до юридичних осіб, так і для всіх споживачів відповідно до графіків погодинних відключень.
Крім графіків погодинного відключення, можуть застосовувати й інші – графіки аварійних відключень, спеціальні графіки аварійних відключень. Вони теж залежатимуть від Укренерго.
«Це не гарантовано, що обмеження будуть. Все залежатиме від ситуації, яка складеться в енергосистемі України. Також тут треба враховувати багато чинників: ворожі атаки, ремонтна кампанія, погодні умови – все це може накладатися на баланс енергопотужності в генерувальній системі України. Дефіцит потужностей прогнозується з 18:00 до 23:00. Тому прошу в цей час максимально розумно використовувати електроенергію, обмежити використання енергомістких приладів та зовнішню рекламу, якщо це не критично для бізнесу», – зазначив технічний директор ПрАТ «Львівобленерго» Роман Іванців.
Що стосується зовнішньої реклами, то нагадаємо, що діє розпорядження начальника Львівської ОВА, відповідно до якого в період комендантської години або після закінчення роботи підприємства, установи, організації зовнішня реклама має бути вимкнена.
Щоб підлаштуватись під дефіцит потужностей, який можливо виникатиме в енергосистемі, максимально забезпечити покриття пікових годин навантажень і зробити їх максимально невідчутними для кінцевого споживача, у Львівобленерго вже напрацювали зміни до графіків погодинних відключень. 
Водночас в установі наголошують, що розпоряджень від НЕК «Укренерго» про впровадження тих чи інших графіків відключень на цей час до Львівобленерго не надходило.
Споживачі поділені на шість груп, які відповідають чергам у графіку погодинних відключень — 1.1, 1.2, 2.1, 2.2, 3.1 і 3.2.
Водночас зменшилась тривалість відключень, яка передбачена графіками.
Ознайомитись з графіком для кожної з груп споживачів за днями тижня можна на сайті ПрАТ «Львівобленерго» у розділі «Чому немає світла»: https://poweroff.loe.lviv.ua. Також тут можна дізнатись, до якої групи відключень належить ваш будинок.
Окрім цього, про графіки надалі інформуватимуть у чат-ботах компанії у вайбері та телеграмі.
Наразі погодинні відключення не впроваджені. В разі розпорядження НЕК «Укренерго» про запровадження графіків, інформація про це з’явиться на офіційних ресурсах ПрАТ «Львівобленерго» – сайті, сторінках у соцмережах, чат-ботах та онлайн-сервісах.

Уникнути впровадження графіків можна, якщо зменшити користування електроенергією під час ранкових та вечірніх піків навантажень (07:00 – 12:00 та 18:00 – 23:00). Саме тому енергетики просять всіх споживачів раціонально використовувати електроенергію:
– за можливості, переносити використання потужних приладів з пікових ранкових та вечірніх годин на нічні, коли споживання низьке;
– намагатись не вмикати одночасно потужні прилади (наприклад, бойлер та пральну машину);
– не вмикати кондиціонер у пікові години споживання. Під час використання кондиціонера встановлювати вищу температуру, ніж ви звикли;
– кип’ятити стільки води, скільки вам потрібно у конкретний час. Якщо у вас є газова плита – краще кип'ятити воду на ній.
   
   

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8348 / 1.58MB / SQL:{query_count}