Гарні новини для овочівників Львівщини

У 2023-ому аграріям повернуть половину вартості сертифікованого насіння овочів – які умови

Це в межах програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, яка вже розпочала діяти. У 2023 році суб’єкти підприємництва, які займаються вирощуванням овочевих культур мають можливість отримати відшкодування за придбане та висіяне у поточному році сертифіковане насіння овочів.
«На Львівщині лише 4% площ вирощування овочевих культур задіяно суб’єктами підприємництва. Саме на розширення площ та збільшення обсягів виробництва овочів у комерційному секторі направлена підтримка суб’єктів за нашою програмою. Сезон посіву овочевих культур тільки розпочинається, тож аграрії мають шанс придбати сертифіковане високорепродуктивне насіння та отримати фінансову підтримку. Минулого року таку підтримку отримали 28 суб’єктів, з них 18 овочівників», – говорить Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА.
За умовами програми відшкодування надається на придбане та висіяне у поточному році сертифіковане насіння не нижче першої репродукції або першого покоління гібриду овочевих культур відкритого грунту.
Мовиться про капусту (білокачанну, броколі, брюсельську, цвітну), столовий буряк, моркву, цибулю, гарбузи, кабачки, патисони, баклажани, огірки, помідори, перець, кукурудзу цукрову. Відшкодування здійснюється у розмірі до 50 % його вартості, але не більше 50 тис. грн одному суб’єкту підприємництва. Окрім насіння овочів аграрії можуть відшкодувати вартість насіння гречки, проса, олійного льону, квасолі, гороху всіх видів, вики, бобів, гірчиці, редьки олійної.
Приймання документів передбачено до 15 червня після подання звітності про завершення посіву культур (форма 4-сг).
Фінансова підтримка не надається суб’єктам підприємництва, які:
визнані банкрутами або щодо яких порушено справу про банкрутство;
перебувають у стадії припинення підприємницької діяльності;
подали завідомо недостовірні відомості та документи;
мають протерміновану більше як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справленням яких покладено на органи ДПС.
Детальніше з умовами участі у програмі, переліком та зразками документів можна ознайомитись за посиланням.

У виробництві овочів аграрії використовують насіння вітчизняної і зарубіжної селекції. Перелік організацій, які займаються сертифікацією насіння вітчизняної та зарубіжної селекції та у яких можна придбати сертифіковане насіння овочів розміщений у Реєстрі сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал за посиланням.
У разі виникнення додаткових питань звертатися до департаменту за контактними номерами: (032) 255-50-62, (066) 718 09 18.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8879 / 1.54MB / SQL:{query_count}