Медичні пріоритети Львівщини у 2023 році

В області планують втілити три великі медичні проєкти: які саме

Пріоритетними проєктами, які реалізовуватимуть у Львівській області спільно зі спонсорами, є розбудова Superhumans Center (сучасна клініка з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни у Львові), ремонт в обласній психіатричній лікарні та розвиток сфери материнства і дитинства.
«Ми цього року поставили собі за мету втілити три пріоритетні проєкти зі спонсорами. Superhumans Center – на базі одного з госпіталів у Львівській області створюємо сучасний центр пластичної хірургії для всіх, хто постраждав внаслідок війни. Це проєкт під патронатом першої леді України. Центр включатиме, окрім послуг пластичної хірургії, реконструктивну хірургію, протезування та надання психологічної підтримки. Перший етап проєкту частково завершать у цьому році», – про це повідомив очільник Львівщини Максим Козицький.

Як писала «Львівська Пошта», зараз у Superhumans Center ремонтують корпуси, тож клініка відчинить свої двері уже навесні цього року. Поза тим, проєкт вже готовий розпочати роботу із майбутніми пацієнтами. Щоб передати спеціалістам Superhumans свої документи та розпочати підготовку до ймовірного лікування у центрі, потрібно заповнити анкету за посиланням: https://www.superhumans.com/patients. Команда центру зв’яжеться з автором анкети та розпочне необхідний діалог. 
Якісне протезування, реконструктивна хірургія, психологічна підтримка та реабілітація – все це безплатно для воїнів та цивільних українців, які постраждали внаслідок війни. У клініці працюватиме виробництво протезів та реабілітаційний водний центр, застосовуватимуть передові медичні технології. Головний акцент буде на інноваційність, сучасність та комфорт.
«У центрі надаватимуть безоплатні послуги з протезування, реконструкції, а також працюватимуть з людьми, які мають ПТСР. Нашим завданням є зробити все, щоб воїни, які захищають нас від ворога, знали, що їх чекають вдома, а також що вони отримають усю необхідну підтримку та лікування, зокрема з протезуванням та психологічним відновленням. Наша команда збирає найкращі світові технології для того, щоб Superhumans Center у Львівській області став найкращим зразком», – зазначає ініціатор проєкту Андрій Ставніцер.
Другий проєкт, у сфері психічного здоров’я, реалізовують у межах співпраці Міністерства охорони здоров’я та Світового банку. 
«Значну увагу цього року присвятимо розвитку сфери психічного здоров’я. Завдяки Віктору Ляшку та Міністерству охорони здоров’я плануємо залучити кошти Світового банку для ремонту відділень психіатричної лікарні для того, щоб вона могла надавати послуги в комфортних умовах», – говорить Максим Козицький.
Як писала «Львівська Пошта», під час нещодавнього візиту на Львівщину очільник МОЗ Віктор Ляшко ознайомився з роботою обласної психіатричної лікарні. У медзакладі з листопада функціонує Центр психосоціальної реабілітації, де надають комплексну допомогу усім, хто постраждав через війну. «Ментальне здоров’я не менш важливе, ніж фізичне. Внаслідок війни людей, які потребують і потребуватимуть психологічної допомоги, стає дедалі більше. Ми працюємо над тим, аби кожен міг її отримати вчасно. Зараз активно залучаємо донорів, щоб спеціалізовані лікарні мали все необхідне, надавали дійсно якісну психіатричну та реабілітаційну допомогу», – акцентував міністр.
Зокрема, новий спільний проєкт МОЗ і Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя в Україні» надасть фінансовий ресурс для збільшення обсягу надання послуг у сфері психічного здоров’я та реабілітаційної допомоги. Для цього планують навчальну програму для медичних працівників. Буде посилена спроможність мобільних мультидисциплінарних команд з надання допомоги пацієнтам з розладами психіки та поведінки, забезпечено ці команди транспортом. Передбачено закупити необхідне обладнання для надання реабілітаційних послуг. У планах також є створення спеціалізованих центрів психічного здоров’я та реабілітації, проведення реконструкції закладів, які надають послуги у сфері охорони психічного здоров’я. 
На базі Львівської обласної клінічної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ» та Львівського обласного клінічного перинатального центру планують створити сучасний медичний центр. Це третій масштабний проєкт, який реалізовуватимуть в області цього року, інформує пресслужба Львівської ОВА.
Також, за словами Максима Козицького, серед інших пріоритетів на 2023 рік – розвиток обласних закладів, де можна прийняти вимушених переселенців і особливо вразливі категорії населення. Соціальні заклади області продовжать ремонтувати, щоб створити у них гідні умови для проживання.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8776 / 1.57MB / SQL:{query_count}