Місія «Берегині»: нагодувати гарячими та смачними стравами

Коли відсутність електроенергії не завада: з 28 лютого й дотепер на залізничному вокзалі Львова внутрішньо переміщених осіб годує команда польової кухні. Їжу готують у казанах

У 2022-ому українці як ніколи згуртувалися, об’єдналися. Кожен вносить свою лепту у допомогу і перемогу України. Передусім це стосується і волонтерів, які щодня невтомно працюють, як бджілки. З 28 лютого розпочала свою діяльність команда польової кухні «Берегиня» – волонтери відтоді годують внутрішньо переміщених осіб на головному залізничному вокзалі. Їжу (а це перші та другі страви) варять у казанах на вогні.

«Ми спеціалізуємося на харчуванні та годуємо людей у потребі. Смачні домашні обіди готуємо в казанах на дровах. Засновником, ідейником та натхненником польової кухні «Берегиня» є Остап Марчак. Ми з чоловіком знали його ще раніше – він дуже любив готувати на вогні. Це було його хобі. Він сам не є кухарем – він архітектор, будівельник, – розповідає волонтерка «Берегині» Дарія Моравська (За освітою вона журналістка та психологиня. – «Львівська Пошта»). – У березні-квітні ми готували сім казанів їжі по 100 літрів кожен. Свою діяльність розпочали з головного залізничного вокзалу, адже саме сюди приїздили люди з гарячих точок України. Наша мета була нагодувати гарячим і смачним внутрішньо переміщених осіб, які приїздили потягами до Львова. Хтось, щойно вийшовши з поїзда, смакував нашими домашніми стравами, залишався у Львові в пошуках прихистку. Інші, поївши і перепочивши, сідали в автобуси та їхали до кордону, а там – в інші країни. У перші два місяці нового етапу війни площа біля залізничного вокзалу була, ніби великий вулик».
Праця «Берегині» – це наш волонтерський фронт задля підтримки людей, які цього потребують, задля перемоги України!
Також польова кухня «Берегиня» годувала гарячими стравами волонтерів, зокрема Гуманітарний штаб допомоги населенню та військовим, що з перших днів повномасштабного вторгнення розпочав свою роботу у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17). Також волонтери «Берегині» готували гаряче й для працівників одного з підприємств Львова, військових. Возили їжу й для одного з притулків нашого міста. 
«Нашій діяльності кількагодинні вимкнення електроенергії, як це зараз є щодня, не завада, адже ми все варимо на вогні. Дрова нам привозили і привозять волонтери, знайомі, люди зі сіл. Аналогічно з продуктами. Щось закуповуємо самі, нам допомагають фермери, волонтери, люди зі сіл. Також нам допомагали й наші сусіди-поляки. Всім, хто нас підтримував і підтримує, ми щиро вдячні за допомогу!» – зазначає Дарія Моравська. 
Якщо є охочі допомогти продуктами чи дровами, привозьте за адресою: Львів, вул. Богдана Хмельницького, 200 (це офісний центр, потрібно запитати, де знайти волонтерів польової кухні «Берегиня»).
У березні-квітні ми готували сім казанів їжі по 100 літрів кожен
Щодо меню, то команда «Берегині» щодня узгоджувала його: що варять на перше, а що зі страв – на друге. Хоч за освітою кухарів в команді немає, але тепер можуть з легкістю зварити казан тієї чи іншої смачної страви на 100 літрів. Волонтерство навчило!
«Найважчим, звісно, був березень – як психологічно, так і фізично. У ці місяці було багато роботи. Дуже і дуже великий був потік внутрішньо переміщених осіб, які приїздили на залізничний вокзал Львова. Ми працювали без вихідних. Наша підтримка людей, які через обстріли пережили неабиякий шок і стрес у своїх містах і селах, після непростої та довгої дороги, – нагодувати гарячою і смачною їжею. Загалом в казанах готували 1500 – 2000 порцій щодня», – каже співрозмовниця.
Зі слів волонтерки, знаючи, що на залізничному вокзалі працює польова кухня «Берегиня», де вже незмінно кілька місяців поспіль годують гарячими стравами, й зараз сюди зі своїм посудом приходять внутрішньо переміщені особи. «Це люди, які приїхали у наше місто з різних куточків України, тут оселилися. Скажімо, до нас частенько приходять чоловік з дружиною, які мають свій посуд. Додому йдуть зі стравами, які ми приготували в казанах. Нам довіряють, бо у нас смачно і якісно. Люди дякують нашій команді – звісно, це приємно», – додає Дарія.
Всім, хто нас підтримував і підтримує, ми щиро вдячні за допомогу!
«Наша команда – це однодумці, які допомагали й допомагають людям. У нашій команді (загалом це 10 осіб) люди різних професій, які об’єднані однією метою. Зазначу, що дуже допомагає наша Олена Мацевко, психологиня і успішна бізнеследі. Наша місія – нагодувати гарячими та смачними стравами людей. Тішимося, що нам вдалося допомогти таким чином багатьом людям, які цього потребували. Щиро радіємо, що нам поталанило створити команду однодумців, з якими можна, як кажуть, гори перевертати. Праця «Берегині» – це наш волонтерський фронт задля підтримки людей, задля перемоги України!» – зазначає співрозмовниця.
Зараз зустріти волонтерів «Берегині» з гарячими стравами можна на площі поруч із залізничним вокзалом Львова тричі на тиждень в обід: у вівторок, середу і четвер.

Цього тижня, зокрема 16 грудня о 14.00 (вул. Б. Хмельницького, 200), команда польової кухні організовує благодійний захід «Берегиня для воїна» задля збору коштів на потреби військовим Збройних сил України. «У цей день ви не лише зробите свій добровільний внесок в перемогу! Ви зможете помилуватись українськими талантами і посмакувати смачним бограчем, варениками та солодощами. Запрошуємо на благодійний захід разом із друзями! Вхід вільний», – інформують організатори.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8594 / 1.59MB / SQL:{query_count}