Зацікавити та мотивувати мандрувати Львівщиною

Сім пам’яток області після реставрації оцифрували для 3D турів: які саме

Попри війну туристи хочуть мандрувати Львівщиною і пізнавати історико-архітектурні пам’ятки. Допомогти туристам, які планують свої подорожі, вивчити, захопитися тими чи іншими об’єктами і згодом приїхати подивитися наживо, можуть 3D тури. 
Управління туризму та курортів Львівської ОВА в межах виконання програми 2022-го розробило віртуальні екскурсії. Об’єкти обирали спільно з обласним департаментом архітектури та розвитку містобудування. Тепер сім пам’яток Львівщини, що реставрувалися, можна відвідати онлайн. 
Презентація 3D турів пам’ятками, відновленими повністю та частково, відбулася у Жовківському замку. Побачити віртуально можна чотири храми області, а ще дзвіницю, замок та музей-садибу.
Завдяки 3D турам можна детально ознайомитися та захопитися нашими пам’ятками, щоб спланувати майбутні подорожі
«Попри війну і всі трагічні обставини, українці відвідують екскурсії. Для когось це метод перезарядитися, відпочити, набратися сил та енергії, для інших – бажання заповнити прогалину і пізнати свій край», – каже «Львівській Пошті» гід-екскурсовод Гандзуня Гошко. Тут важливо – бажання самоорганізуватися і спланувати мандрівку.

«Однією зі стратегічних цілей нашого управління є присутність туристичних продуктів Львівщини у цифровому просторі. Тепер – це одна з найважливіших платформ для промоції, зокрема і історико-архітектурної спадщини. Ще на початку 2022-го планували оцифрування об’єктів культурної спадщини. Спільно з обласним департаментом архітектури та містобудування обговорювали, які об’єкти доцільно вказувати у 3D турах. Обрали сім архітектурних пам’яток, які були відреставровані у межах обласних програм, і оцифрували. Завдяки 3D турам можна детально ознайомитися та захопитися нашими пам’ятками, щоб спланувати майбутні подорожі. Певен: після війни туристичні потоки в Україні відновляться і Львівщина стане туристичним магнітом для багатьох мандрівників», – зазначає заступник керівника управління туризму та курортів Львівської ОВА Тарас Лозинський.
Побачити віртуально можна чотири храми області, а ще дзвіницю, замок та музей-садибу
Більшість із пам’яток реставрувалися обласним департаментом архітектури та містобудування за кошти обласного бюджету у попередні роки, частина – у межах програми Президента України «Велика реставрація» та грантових коштів ЄС.
Роботи з оцифрування здійснювала компанія «Скайрон», яка вже кілька років виконує сканування пам’яток в Україні та за кордоном. «Під час цього проєкту ми виконували 3D тури, які складаються з панорамних фотографій. Їх перегляд можна здійснювати за запрограмованим маршрутом, натиснувши кнопку play, або ж самостійно керувати туром і таким чином детально все розглядати», – каже співзасновник компанії «Скайрон» Андрій Гривняк.
«Дякую і захоплююся командою обласного управління туризму та курортів, яка попри війну та загрози, в яких нам доводиться жити, ні на хвилину не зупинялася в тому, щоби відкривати для нас та внутрішньо переміщених осіб спадщину Львівщини. Подяка, що так щиро демонструєте нашу гостинність людям зі всіх куточків України, – говорить Іван Щурко, голова комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Львівської облради. – 3D тури є вкрай важливі, аби ми, не дай Боже, у випадку загрози для пам’яток мали достатньо інформації для їхнього відтворення чи реставрації після можливих руйнувань. Це один вимір. Інший – є цілком туристичний. Поза тим, 3D тури не мають нам замінити живого «спілкування» з пам’яткою. Вони мають зацікавити, заінтригувати та мотивувати нас записати собі до планів/бажань відвідини цих пам’яток».

«Позитивом 3D турів є те, що зафіксовано стан пам’ятки і, не дай Боже, щось станеться, є можливість її відтворити. 3D – це плюс для людей, які наразі не мають можливості приїхати і подивитися на пам’ятку. Це можливість оглянути і пізнати пам’ятку здалеку. Мені, як людині, яка популяризує спадщину, це прекрасна можливість показати туристам, що їх чекає в турі – як то кажуть, привідкрити завісу перед мандрівкою. 3D тури допомагають і гідам в роботі, і туристам у пізнанні пам’яток», – резюмує гід-екскурсовод Гандзуня Гошко.
«Історія віртуальних турів почалася з Великобританії. Перший 3D тур розробив у 1994 році інженер Колін Джонсон. І відтоді цей напрямок починає активно розвиватися і зараз у світі користується популярністю. Відтак Львівщина робить акцент на оцифрування туристичних об’єктів області», – додає Тарас Лозинський.
3D тури не мають нам замінити живого «спілкування» з пам’яткою. Вони мають зацікавити, заінтригувати та мотивувати нас записати собі до планів/бажань відвідини цих пам’яток
Переглянути реставровані пам’ятки, що ввійшли до 3D турів, можна за посиланнями:
храм Св. Йосипа у Підгірцях, який 270 років тому збудували у стилі італійського бароко на замовлення Вацлава Живуського. Це один з власників Підгорецького замку
церква Св. Параскеви у Буську, де за переказами, хрестили президента ЗУНР Євгена Петрушевича
дерев’яна церква Св. Юра у Дрогобичі, зведена без жодного цвяха, яку виміняли для міста у прикарпатському селі за міхи дрогобицької солі
56-метрова дзвіниця монастиря у Підкамені, в яку під час Другої світової війни влучив артилерійський снаряд
дерев’яна церква Стрітення Господнього 1757 року у Черепині, що демонструє галицьку школу народної архітектури
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8615 / 1.59MB / SQL:{query_count}