Пізнати Львів та помандрувати мальовничими Карпатами

«Мандруй Львівщиною. Історія другої домівки»: в області діє туристичний проєкт для внутрішньо переміщених осіб. Екскурсії заплановані двічі-тричі на тиждень

Мальтійська служба допомоги розпочала туристично-соціальний проєкт «Мандруй Львівщиною. Історія другої домівки», щоб ближче познайомити внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з краєм, який став для них другою домівкою. У межах проєкту відбуваються екскурсії по Львову, а також виїзні мандрівки по області, зокрема у Карпати. Проєкт здійснюють у партнерстві з управлінням туризму та курортів та департаментом соціального захисту Львівської ОВА.

Уже відбулися низка тестових екскурсій Львовом, поїздки в Тустань та Звенигород. Загалом упродовж вересня планують провести 15 екскурсій та охопити 400 ВПО. Наразі ж участь в екскурсіях взяли понад 100 переселенців, про що повідомила очільниця управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака. 
З її слів, головна ідея проєкту – об'єднати жителів України з різних областей, розповісти про традиції, культуру Львівщини, а також нівелювати російське викривлення української історії.
«Загалом ініціатива зацікавила переселенців різної вікової категорії – від 3 до 70 років. Це люди з Київщини, Дніпропетровщини, Луганщини. В одній із мандрівок у Карпати взяла участь особа з інвалідністю, яку супроводжували батьки», – зазначає Наталя Табака.

Зі слів керівника програм Мальтійської служби допомоги в Україні Олексія Побурка, згідно зі статистичними даними, до 24 лютого 70% громадян України не виїжджали за межі своєї області. Зараз вимушених мандрівників багато, вони охоче знайомляться з культурною спадщиною на Заході України, соціалізуються, психологічно відновлюються.
«Сьогодні сотні тисяч українців знайшли свій другий дім, хоч і тимчасовий, на Львівщині. Ми прагнемо ближче познайомити наших гостей зі Львовом та Львівщиною, щоб через красу та історію краю вони краще зрозуміли середовище, в якому живуть. Екскурсії по Львову організовуємо для внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у районах області. А для переселенців, які тимчасово живуть у Львові, організовуємо заміські поїздки, зокрема у Карпати», – каже Олексій Побурко.
Екскурсії заплановані двічі-тричі на тиждень, однак графік гнучкий через погодні умови. Зареєструватись внутрішньо переміщені особи можуть за телефоном: (096) 968-54-57.


Мальтійська служба допомоги – це міжнародна благодійна організація, яка працює у 120 країнах. В Україні вона діє вже 32 роки. Основні напрями роботи – щоденна благодійна кухня, допомога дітям в інтернатах та сиротинцях, бідним і самотнім людям похилого віку, людям з інвалідністю, а також навчання з першої домедичної допомоги. 
З першого дня повномасштабної війни в Україні МСД надає гуманітарну допомогу, опікується прихистками для переселенців, забезпечує гаряче харчування для біженців на вокзалах і пунктах перетину кордону, організовує літні табори для дітей-переселенців. 
Крім цього, зараз активно працюють 38 пунктів надання психологічної допомоги від МСД. А невдовзі МСД відкриє майстерню з протезування у межах проєкту Національного реабілітаційного центру «Незламні» (UNBROKEN) на базі Лікарні святого Пантелеймона (раніше – Львівська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8965 / 1.56MB / SQL:{query_count}