Подавайте фото Львівщини на фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» та змагайтеся за призи

Десять найкращих світлин культурної спадщини України змагатимуться на міжнародному рівні

З 1 по 31 жовтня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки». У основних номінаціях приймають фотографії, що були зроблені до 23 лютого 2022 року. Організатори запрошують жителів Львівщини завантажувати світлини свого краю для ілюстрування статей у вікіпедії та змагатися за призи. 
Конкурсний список складається з-понад 92 тисяч пам’яток нерухомої історико-культурної спадщини з усіх областей України, зокрема Криму. За попередні роки понад три тисячі учасників завантажили вже більше ніж 350 тисяч світлин понад 39 тисяч об’єктів культурної спадщини – культових споруд, будинків, палаців. Проте більша частина культурної спадщини України все ще не має своїх світлин для вікіпедії. Конкурс має на меті це виправити. 
Конкурс цього року має особливу важливість, бо через широкомасштабне вторгнення росії в Україну, з 24 лютого 2022 року сотні пам’яток були зруйновані й багато з них вже не відновлять. Щодня кількість руйнувань збільшується. Кожна світлина має вагому цінність для увічнення пам'яті про культурну спадщину нашої Батьківщини, її багатогранність та ідентичність.
Запрошують долучатися до конкурсу, подавати свої фото, щоб показати унікальність історико-культурних об’єктів свого краю та привернути увагу до стану їхньої збереженості. 
Участь у конкурсі можуть узяти всі охочі. Для цього протягом жовтня варто завантажувати на вікісховище світлини власного авторства, послуговуючись конкурсними списками пам’яток. У основних номінаціях приймаються фотографії, що були зроблені в будь-який період часу до 23 лютого 2022 року (включно); головне, щоб це були власні роботи. Також можна завантажити відео, де зображені пам’ятки.
«Через повномасштабне вторгнення росії, лише за офіційними даними, багато пам’яток знищено чи пошкоджено. Музеї, храми, садиби – дуже важливо зберегти історичну спадщину України, зокрема через фото та відео у вікіпедії, найбільшої енциклопедії у світі. Через безпекові чинники, в основній номінації будуть змагатися світлини, зроблені до 23 лютого. Тож запрошуємо підіймати свої архіви і подавати фото ваших улюблених пам’яток», – каже Ілля Корнійко, член організаційного комітету, голова Правління ГО «Вікімедіа Україна».
Переможці конкурсу отримають цінні призи. Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом, авторами найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток в Україні та кожному регіоні, та переможцями спецномінацій. Окремою номінацією відзначатимуть авторів, які вперше беруть участь у конкурсі.
Десять найкращих світлин культурної спадщини України змагатимуться на міжнародному рівні.
З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертайтеся до організаційного комітету конкурсу: wlm@wikimedia.org.ua

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) – міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини для ілюстрування вікіпедії, який започаткували у 2010 році в Нідерландах. Конкурс був визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Всього за час проведення конкурсу завантажено майже 2,8 млн фотографій. В Україні конкурс проходить одинадцятий раз, його проводить громадська організація «Вікімедіа Україна».
Громадська організація «Вікімедіа Україна» є єдиним регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні. Вона займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є вікіпедія; залученням до вікіпедії нових знань і користувачів, а також розвитком вікіспільноти в Україні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8669 / 1.56MB / SQL:{query_count}