100 днів роботи Офісу підтримки родин військових

Він працює на вулиці Коперника, 17. Загалом по допомогу вже звернулись майже 800 осіб

Офіс підтримки військовослужбовців та членів їхніх сімей з ініціативи Львівської ОВА створили 1 червня. Він працює у робочі дні тижня з 10.00 до 18.00. Телефон гарячої лінії: +38 (068) 260-68-15 (цілодобово). Адреса: м. Львів, вул. Коперника, 17. 
По допомогу можуть звертатись військовослужбовці, добровольці, резервісти, ветерани війни та члени їхніх родин. У середньому щоденно тут одночасно працюють 7-8 осіб (військовослужбовець, державні службовці, адвокати, юристи, психологи і волонтери).
Офіс підтримки військовослужбовців та членів їхніх родин є консультативно-дорадчим органом при Львівській ОВА та має на меті забезпечувати оперативний розгляд і вирішення проблемних питань добровольців, резервістів, військовослужбовців, які беруть участь в обороні держави, ветеранів російської-української війни та членів їхніх сімей.
Як розповіла координаторка офісу Анна Кузюта, за 100 днів роботи установи сюди звернулись майже 800 осіб. «Дуже ефективно вдається вирішувати проблеми родин, які мешкають у Львові чи в області: соціальні питання, довідки, вступ до університету тощо. Набагато складніше – питання, з якими важко впоратись всім, і це 30% звернень – пошуки безвісти зниклих, полон, евакуація тіл з непідконтрольних територій», – зазначила вона. Великий блок питань, з якими допомагає офіс – це проходження військової служби, військово-лікарські комісії та побутові питання. 
Хоча Офіс підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей створений на Львівщині, на гарячу лінію за місяці діяльності також телефонували родини військовослужбовців і з інших міст, зокрема із Херсону, Рівного, Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Кам’янець-Подільського, а також із Польщі, Швеції та Італії. 
До роботи офісу на постійній основі залучають представників територіальних органів Пенсійного фонду, органів соціального захисту населення у Львівській області, Національної академії сухопутних військ ім. П.Сагайдачного, Ради адвокатів Львівської області, Юридичної клініки ЛНУ ім. І.Франка, а також психологів і волонтерів.
Офіс налагодив співпрацю з Мінветеранів, Командуванням Сил територіальної оборони ЗСУ, Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики, тут також організували групи психосоціальної підтримки та індивідуальні сеанси, нагородження дітей-волонтерів, доставлення ліків для військових медиків Дніпра, допомогу для Харківської ТрО тощо.

Цього тижня в Офісі підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей провели семінар-тренінг щодо проблемних питань з реалізації та захисту прав військових та їхніх родин в умовах воєнного стану. 
«Дякую всім, хто долучений до роботи та забезпечення належного функціонування Офісу підтримки: волонтерам, психологам, юристам, дотичним структурам. Ми повинні зробити все, щоб ці люди та їхні родини, які зараз жертвують найдорожчим – своїм життям, здоров’ям і на передовій нищать ворога, отримували максимальне сприяння та допомогу у всіх їхніх проблемах і питаннях. І наше спільне завдання, щоб всі ті виклики і проблематика, з якими стикаються військові та їхні сім'ї, вирішувались максимально швидко. В межах заходу наше завдання проговорити проблемні питання, які накопичились за декілька місяців роботи та відпрацювати єдину практику вирішення», – зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик. 
Також від імені голови ЛОВА Андрій Годик за активну участь у роботі Офісу підтримки родин військових та надання правових консультацій з питань військового законодавства вручив подяки студентам юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8371 / 1.56MB / SQL:{query_count}