Прихистити переселенців

У Львові відкрили друге модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб. На черзі – третє

У місті Лева на вулиці Пулюя облаштували і відкрили друге модульне містечко для українців, які рятуються від війни. Там встановили 120 будиночків, в яких зможуть проживати 320 осіб.
«Два тижні тому ми відкривали містечко у Стрийському парку. Сьогодні вже маємо другу локацію тут, на Пулюя. Наступного тижня плануємо відкрити ще одну локацію на Сихові. Загалом близько 1 000 громадян нашої держави будуть мати гідні умови для проживання у цих модульних містечках. Люди, що тут заселяються, пережили жахіття війни та бомбардувань, особливо діти. Їхній сміх, коли сьогодні вони почувають себе у безпеці, є найкращим подарунком, який місто може отримати до дня свого народження та до свята Юрія», – каже міський голова Львова Андрій Садовий.
Усі модульні будиночки – подарунок Львову від польського уряду за сприяння Міністерства розвитку громад та територій. Місто забезпечує їх комунікаціями (вода, світло, каналізування), організацією побуту та благоустрою, а також контролює, щоб такі містечка мали все потрібне для якісного життя – від прибирання території до гарантування безпеки.
Перше модульне містечко облаштували раніше на вул. У. Самчука. Воно розташоване на території Стрийського парку та має 88 будиночків. «Ці містечка достатньо комфортні для проживання літом, а також частину осені. На зимовий період маємо інші опції для переселенців. Зараз працюємо з Офісом Президента та з урядом стосовно запуску програми будівництва та купівлі житла для тих людей, які є в біді. Це дуже серйозне питання, ми його пропрацьовуємо з європейськими банками, тому важливо вибудувати правильну програму», – каже міський голова Львова.
Також активні роботи зі встановлення будиночків тривають у Сихівському районі. Це вже буде третє модульне містечко, яке планують відкрити цього місяця. Воно дасть прихисток також понад 300 переселенцям.
Товариство Червоного Хреста України, за сприяння Львівської міської ради, також розпочало будівництво окремих будиночків для вагітних жінок-переселенок. Згідно з підписаним Меморандумом про співпрацю, організація забезпечить фінансову складову проєкту, інвестувавши 26 мільйонів гривень. Таке містечко для жінок при надії розгортають у районі вулиці Тракт Глинянський.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8455 / 1.54MB / SQL:{query_count}